"Cień i kość" hitem na platformie Netflix. Będzie drugi sezon? Jest komentarz scenarzysty

Jednym z największych hitów na platformie streamingowej Netflix w 2021 roku okazał się serial "Cień i kość" na podstawie cyklu książek autorstwa Leigh Bardugo. Czy w związku z dużą popularnością produkcji fani serialu mogą spodziewać się kolejnego sezonu?

Serial fantasy "Cień i Kość" powstał na podstawie dwóch serii książek pióra Leigh Bardugo - trylogii wydanej pod tym samym tytułem oraz dwóch książek z cyklu "Szóstka wron". Produkcja Netliksa opowiada historię sieroty - Aliny Starkov (w tej roli Jessie Mei-Li), która odkrywa, że posiada moce i może odmienić losy pogrążonej w wojnie Ravki.

Zobacz wideo "Cień i kość" - serial pełen magii. Netflix zekranizował bestsellerowy cykl [ZWIASTUN]

Netflix. Czy powstanie drugi sezon serialu "Cień i kość"? Scenariusz powstaje, decyzji nie ma

Producent wykonawczy i zarazem główny scenarzysta produkcji Netfliksa Eric Heisserer w rozmowie z magazynem "Variety", powiedział, że najprawdopodobniej powstaną kolejne sezony serialu "Cień i kość". - To spektakl, który z pewnością może trwać dłużej niż trzy sezony - ocenił.

- Świetnie się bawiliśmy w momentach, kiedy postaci z dwóch dzieł mogły znaleźć sposób na integrację. Mam wiele zabawnych teorii na temat tego, jak możemy to zrobić ponownie, bez zbytniego zakłócania oddzielnych historii, w których się znajdują - zapewnił.

Na razie nie pojawiły się informacje o tym, czy i kiedy rozpoczną się prace nad drugim sezonem serialu. Mimo tego Heisserer wyjawił magazynowi, że pracuje nad kolejnym sezonem produkcji. Jak tłumaczył, jest to spowodowane tym, że chce być gotowy do podjęcia prac już wówczas, gdy pojawi się pomysł stworzenia kontynuacji serialu. Przyznał też, że nie potrafi się powstrzymać przed dalszą pracą nad serialem.

- Jestem uzależniony od obsady i świata [przedstawionego w serialu red.] - wyjaśnił. I dodał, że "po przeczytaniu książek bohaterowie od dawna żyją w jego głowie", a on sam "chce spędzać więcej czasu w ich świecie".

Heisserer dał ultimatum Netfliksowi. "Cień i kość" tylko z "Szóstką Wron"

Twórca serialu Eric Heisserer wyjawił na łamach magazynu "Variety", że postawił Netfliksowi ultimatum. - Nie przyłożę ręki do tego projektu, jeśli nie będę mógł także sięgnąć po "Szóstkę Wron" i tamte postaci. Nie widzę serialu, jeśli nie ma obu tych historii - powiedział.

Początkowo Netflix nie planował bowiem łączenia historii bohaterów obu serii książek - powodem było to, że miał prawa wyłącznie do trylogii "Cień i kość", ale nie do "Szóstki Wron". Po spotkaniu z Heissererem platforma streamingowa kupiła prawa również do drugiego cyklu książek.

<<Reklama>> Ebook "Cień i kość" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: