Netflix. "Halston" z Ewanem McGregorem już budzi kontrowersje. Rodzina projektanta wydała oświadczenie

Serial Netfliksa o legendarnym projektancie Royu Halstonie jeszcze nie miał swojej premiery, a już budzi kontrowersje. Rodzina i bliscy zmarłego projektanta wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że nie byli konsultantami nowego serialu. Według nich produkcja Netfliksa "stanowi niedokładną, fabularyzowaną relację".

To nie pierwsza produkcja wyreżyserowana przez Ryana Murphy’ego, która budzi kontrowersje.  Zarzucano mu już m.in. mieszanie fikcji z prawdziwym życiorysem bohaterów jego filmów. Tak było m.in. w przypadku serialu "Zabójstwo Versace: American Crime Story".

Zobacz wideo "Halston" - zwiastun

Netflix - "Halston". Rodzina i przyjaciele projektanta nie byli konsultantami serialu

"Rodzina i przedstawiciele The Halston Archives nie byli konsultantami nowego serialu Netfliksa, który stanowi niedokładną, fabularyzowaną relację na temat słynnego projektanta mody, Halstona" - czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek przez Halston Archives and Family. Bliscy kreatora mody dodają, że "The Halston Archives pozostaje jedynym ostatecznym i wyczerpującym źródłem informacji o tym człowieku i jego spuściźnie. Jest też osobiście wyznaczonym kustoszem prywatnych dokumentów i prac tego twórcy".

Premiera serialu "Halston" została zaplanowana na 14 maja 2021 roku. Produkcja ma opowiadać historię Roya Halstona Frowicka - amerykańskiego projektanta mody, który zmarł w 1990 roku na AIDS. W kreatora mody wcielił się Ewan McGregor, a na ekranie zobaczymy także Billa Pullmana, który zgrał biznesmena Davida J. Mahoneya, Rorya Culkina jako reżysera Joela Schumachera. W serialu wystąpi też Krystal Rodriguez, któa została zaangażowana do roli Lizy Minnelli. Pięcioodcinkowy serial powstał na podstawie książki "Simply Halston" autorstwa Stevena Gainesa.

Więcej o: