"The Crown". W 5. sezonie zobaczymy tragiczny wypadek księżnej Diany. Co z wątkami Williama i Harry'ego?

W piątym sezonie kultowego już serialu Netfliksa "The Crown" z pewnością zobaczymy wydarzenia związane z tragicznym wypadkiem księżnej Diany. Czy poruszone zostaną też tematy związane z życiem Harry'ego oraz księcia Williama po śmierci matki? Twórca serialu podchodzi do tych wątków z dozą wątpliwości.

"The Crown" to wyjątkowy serial, który pokazuje losy brytyjskiej rodziny królewskiej na przestrzeni dekad. Opiera się głównie na wydarzeniach związanych z królową Elżbietą II - od czasu koronacji do niemal współczesności.

Netflix. Co nas czeka w 5. sezonie "The Crown"? Zobaczymy rodzinę królewską po śmierci księżnej Diany

Za nami cztery sezony "The Crown", które wzbudzały dozę kontrowersji. Po ostatniej serii brytyjski sekretarz kultury Olivier Dowden poprosił platformę Netflix o zawarcie w serialu informacji, że część wydarzeń jest fikcyjna. Netflix jednak odmówił.

Jak się okazuje, twórcę serialu Petera Morgana dopadły wątpliwości co do tego, jak powinien pokazać zmagania książąt Williama i Harry’ego po śmierci matki. Jak podaje "Daily Mail", Edith Bowman (prowadząca podcast poświęcony "The Crown"), często rozmawia z Morganem. Kobieta zdradza, że rozmawiała z nim o tym, w jaki sposób planuje przedstawić zachowania książąt.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

- Jest bardzo świadomy odpowiedzialności, jaka na nim ciąży i jaką czuje wobec Harry’ego i Williama, wraz z przyspieszającą akcją serialu - powiedziała gazecie Bowman. - To, co już przeszli było bolesne dla nich dwóch, gdy byli młodymi chłopcami i młodymi mężczyznami. [Morgan - red.] Czuje, że ma wobec nich zobowiązanie - dodała kobieta. 

Serial "The Crown" pierwotnie miał składać się z pięciu serii. Jesienią 2020 r. reżyser ogłosił, że zdecydował się przygotować jeszcze jeden sezon, który będzie obejmować początek XXI w. i wydarzenia po śmierci księżnej Diany.

Zdjęcia do najnowszego sezonu rozpoczną się latem 2021 r. W roli księżnej Diany zobaczymy Elizabeth Debicki, zaś ostatnio ujawniono, że postać Camilli Parker Bowles zagra Olivia Williams. Do obsady dołączyli również Imelda Staunton (jako królowa Elżbieta II), Dominic West (książę Karol), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata) oraz Jonathan Pryce (książę Filip).

<<Reklama>> Ebooki o serialu "The Crown" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: