"New Amsterdam" okazał się w Polsce hitem. Sprawdź, jakie medyczne seriale warto obejrzeć

Fani "New Amsterdam" muszą jeszcze poczekać na trzeci sezon serialu. W oczekiwaniu na emisję kolejnych odcinków o doktorze Maksie Goodwinie przygotowaliśmy kilka medycznych seriali, które warto nadrobić.

Choć w Stanach Zjednoczonych trzeci sezon serialu jest już emitowany na antenie NBC to twórcy "New Amsterdam" zdecydowali, że nie wypuszczą go na świat, ponieważ fabuła nowego sezonu w dużej mierze skupia się na epidemii koronawirusa. Polscy widzowie mogą w tej chwili obejrzeć wyłącznie dwa pierwsze sezony serialu "New Amsterdam" na platformie streamingowej Netflix.

Zobacz wideo "New Amsterdam". Polscy widzowie czekają na trzeci sezon [ZWIASTUN]

Jakie seriale warto obejrzeć czekając na premierę trzeciego sezonu "New Amsterdam"? 

  • "Dr House" (Amazon Prime Video)

"Dr House" opowiada o charyzmatycznym i genialnym lekarzu oraz jego zespole, który stara się rozwiązać najrzadsze przypadki chorób. Serial był emitowany w latach 2004-2012 i doczekał się ośmiu sezonów, które obecnie można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

  • "The Knick" (HBO GO)

Akcja serialu rozgrywa się na początku XX wieku w Nowym Jorku i opowiada o grupie lekarzy ze szpitala Knicherbocker, którzy tworzą nowe metody leczenia. Głównym bohaterem serialu jest dr John W. Thackery grany przez Clive'a Owena. Serial ma dwa sezony i można je obejrzeć na HBO GO

  • "Grey's Anatomy" (Netflix)

"Chirurdzy" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych serii opowiadających o lekarzach. Akcja serialu rozgrywa się w Seattle i skupia się wokół pracy oraz życia prywatnego medyków ze szpitala Seattle Grace. Produkcja doczekała się aż 17 sezonów i jest emitowana od 2005 roku. Serial można obejrzeć na platformie Netflix

  • "Ostry dyżur" (Hulu)

"Ostry dyżur" to serial o lekarzach pracujących w County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym. Produkcja okazała się wielkim hitem i doczekała się 15 sezonów. Emisja "Ostrego dyżuru" trwała od 1994 do 2009 roku, obecnie można go obejrzeć na platformie Hulu.

  • "Lenox Hill" (Netflix)

"Lenox Hill" to serial dokumentalny o pracy czterech lekarzy (dwóch neurologów, lekarza pogotowia oraz głównego rezydenta oddziału położnictwa i ginekologii) z nowojorskiego szpitala Lenox Hill. Serial przedstawia codzienną walkę medyków o zdrowie i życie pacjentów. Produkcję można obejrzeć na platformie Netflix. 

  • "Rezydenci" (Canal +)

Akcja serialu dzieje się w szpitalu Chastain Park Memorial Hospital w Atlancie. Jest to historia Devona Pravesha, który stawia pierwsze kroki w zawodzie lekarza. Jego zwierzchnikiem zostaje dr Conrad Hawkins - buntowniczy lecz utalentowany rezydent trzeciego roku. Już w pierwszym odcinku młody lekarz zderza się z trudną rzeczywistością panującą w szpitalu. Serial doczekał się czterech sezonów i można go obejrzeć na platformie streamingowej Canal+

Więcej o: