TVP planuje koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka. Ma się odbyć z udziałem publiczności

TVP chce zorganizować koncert w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi, który zmarł w wieku 74 lat na początku kwietnia tego roku. Widowisko ma odbyć się jeszcze w maju w opolskim amfiteatrze, a zgodnie z nowymi zasadami reżimu sanitarnego, do udziału będzie można zaprosić także widzów.

Krzysztof Krawczyk był obecny na polskiej estradzie ponad 55 lat, a jego repertuar przepełniony jest takimi przebojami jak "Za tobą pójdę jak na bal", "Parostatek", "Mój przyjacielu" (z G. Bregoviciem), "Trudno tak" (zaśpiewany w duecie z Edytą Bartosiewicz) czy "Byle było tak". Zaśpiewać z marszu potrafią je nie tylko rówieśnicy artysty, ale także pokolenia ich dzieci i wnuków. TVP postanowiło uczcić dokonania muzyka specjalnym koncertem, który odbędzie się w Opolu.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

>>> Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka - Andrzej Krawczyk. Artysta-malarz miał 70 lat <<<

TVP organizuje koncert w hołdzie Krawczykowi

Koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka ma odbyć się już 30 maja. Do udziału w widowisku telewizja publiczna zaprosiła licznych polskich wykonawców, już mówi się o udziale Edyty Górniak i ulubieńca prezesa Kurskiego, Rafała Brzozowskiego, który w tym roku reprezentuje Polskę na Eurowizji. Informator pudelek.pl donosi, że każdy wykonawca ma zaśpiewać jeden przebój Krawczyka - np. Ryszard Rynkowski wykona "Chciałem być".

Do udziału zaproszeni zostali bliscy zmarłego piosenkarza, swoja obecność miał już potwierdzić menadżer i wieloletni przyjaciel Krawczyka, Andrzej Kosmala. Poza tym na koncercie obecna ma być też publiczność - w związku z nowymi zasadami reżimu sanitarnego, możliwe będzie zorganizowanie widowiska pod warunkiem, że zajętych będzie tylko 50 proc. dostępnych miejsc.

>>> Krzysztof Krawczyk nie żyje. Natalia Kukulska dla Gazeta.pl: Miał wspaniałe poczucie humoru, a do tego niesamowitą klasę <<<

Dodajmy, że to nie będzie jedyny spektakl ku pamięci piosenkarza, który w najbliższym czasie będą mogli obejrzeć widzowie. 22 maja w Teatrze Powszechnym w Łodzi zaplanowano prapremierę spektaklu "Krystof", którego scenariusz jest inspirowany jego życiem i twórczością. Sztuka w reżyserii Michała Siegoczyńskiego ma "ukazywać zderzenie życia prywatnego z karierą wielkiego formatu". Co więcej, próby do przedstawienia rozpoczęły się w grudniu. W przedstawieniu "Krystof" obok Mariusza Ostrowskiego wystąpią: Karolina Krawczyńska, Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Ewa Sonnenburg, Filip Jacak, Jakub Kotyński i Artur Majewski.

Więcej o: