"Cudowne lata" po metamorfozie. Jest zwiastun nowej wersji serialu z Donem Cheadle w roli narratora

Zeszłego lata pojawiła się zapowiedź spin-offu serialu "Cudowne lata", który - choć nadal osadzony w latach 60. i 70. - tym razem opowie historię afroamerykańskiej rodziny. Stacja ABC udostępniła pierwszy teaser, dzięki któremu można poczuć klimat produkcji i zapoznać się z nowym narratorem. Daniela Sterna zastąpił Don Cheadle - słychać, że aktor czuje się jak ryba w wodzie.

Oryginalna odsłona "Cudownych lat" opowiadała o perypetiach białej rodziny z przedmieścia w latach 1968-1973. Odświeżone wcielenie serialu skupi się natomiast na tym, jak niespokojna końcówka lat 60., czyli tytułowe "cudowne lata", rozegrały się dla pewnej afroamerykańskiej rodziny z miasta Montgomery w Alabamie, czyli kolebki ruchu praw obywatelskich.

Zobacz wideo Ogłoszono powrót "Seksu w wielkim mieście". Czyli jak filmowcy grają na naszych sentymentach [Popkultura Extra]

"Cudowne lata" w Alabamie. "Cholera, byłam sceptyczna, ale wszystko tutaj klika"

Reżyserem nowej wersji "Cudownych lat" jest Fred Savage, który w kultowej produkcji z lat 80. wcielał się w rolę Kevina Arnolda. Teraz miejsce Kevina zajmuje 12-letni Dean Williams, grany przez Elishę Williamsa (ciekawe, czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa). Głosu dorosłemu Deanowi, który swoją narracją prowadzi widzów przez kolejne odcinki, użyczył Don Cheadle - możemy go posłuchać w pierwszym teaserze w towarzystwie nieodłącznego hitu z czołówki. W tym wydaniu "With a Little Help From My Friends" nie śpiewa co prawda Joe Cocker, ale klimat zdecydowanie został zachowany.

 

W komentarzach internauci dzielą się pozytywnymi odczuciami. "Cholera, byłam sceptyczna, ale wszystko tutaj klika", "Pamiętajcie, co sprawiło, że oryginał był tak wyjątkowy. Przejście od Dana Sterna do Dona Cheadle - świetny początek!", "To nie jest remake, tylko spin-off! Zupełnie inna rodzina, tylko w tych samych czasach! Nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć". 

Jodie Turner-Smith jako Anna Boleyn/ Materiał promocyjny "Anne Boleyn". Pierwszy zwiastun serialu, który wywołał burzę w internecie

Obok Elishy Williamsa w "Cudownych latach" wystąpią: Saycon Senbloh jako Lillian Williams, matka głównego bohatera (wzorowana na Normie Arnold); Dulé Hill jako Bill Williams, ojciec Deana (wzorowany na Jacku Arnoldzie); Laura Kariuki jako Kim Williams, siostra Deana (wzorowana na Karen Arnold). Przyjaciół Deana, Cory'ego i Brada, zagrają Julian Lerner i Amari O'Neal, zaś w ukochaną chłopca, Keisę, wcieli się Milan Ray.

Autorem scenariusza do "Cudownych lat" jest Saladin K. Patterson ("The Big Bang Theory", "Frasier", "The Bernie Mac Show"), który współprodukuje serial wraz z Lee Danielsem ("Empire"). Neal Marlens, współtwórca oryginalnych "Cudownych lat", został konsultantem przy produkcji. Serial wejdzie na antenę ABC najprawdopodobniej jesienią tego roku.

'Friends: Reunion' "Friends: Reunion". Zobacz trailer nowego odcinka serialu "Przyjaciele"!

Więcej o: