TVN tu i TVN tam. Logo kanału z Panamy łudząco podobne do polskiego. "Zakładamy, że to zbieżność przypadkowa"

W Panamie nadaje telewizja TVN, która używa identycznego logo i zbliżonej identyfikacji wizualnej do polskiej TVN - pisze serwis Wirtualne Media i pyta przedstawicielkę polskiej stacji, co ona na to.

"Zakładamy, że jest to zbieżność przypadkowa" - przekazała serwisowi Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej TVN S.A, i dodała: "W związku z tym, że TVN, należąca do TVN Grupa Discovery, nie prowadzi działalności na terytorium Panamy, w tym momencie nie można mówić o naruszeniu naszych interesów".

TVN nie tylko w Polsce i... nie tylko w Panamie 

O sprawie zrobiło się głośno teraz, chociaż południowoamerykański kanał logo przypominające to doskonale znane polskim widzom wprowadziło już w 2017 roku (sama panamska TVN zaczęła działalność w 1962 roku, a jej pełna nazwa to Televisora Nacional). Polski kanał swojego logo używa od ponad 20 lat. Na początku koło było jasnoniebieskie, a napis tvn pomarańczowy. Później niebieski odrobinę rozjaśniono, a pomarańczowy zastąpiono żółtym.

Wirtualne Media zwracają także uwagę na to, że nie tylko w Polsce i Panamie działają telewizje posługujące się skrótem lub pełną nazwą "TVN". Takie kanały nadawane są m.in. w Chile (Televisión Nacional de Chile), Tajlandii (TVN Thai), czy Korei Południowej (Total Variety Network), ale, jak podkreślają "logo żadnej z tych stacji łudząco nie przypomina znaku rozpoznawczego polskiego TVN".

Zobacz wideo Wracamy do kin, czytamy o Guccich i wspominamy Eurowizję [POPkultura]

Z kolei pełna nazwa kanału z Panamy brzmi tak, jak funkcjonująca w Wenezueli w latach 1952-1991 Televisora Nacional. 

Więcej o: