TVP nie wyemitowała filmu o Eurowizji. Zabrakło także informacji o występie Rafała Brzozowskiego

TVP1 nie wyemitowała w piątek wieczorem zapowiadanego wcześniej filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga". W głównych wydaniach programów informacyjnych zabrakło również wiadomości na temat występu Rafała Brzozowskiego w drugim finale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

W czwartek 20 maja odbył się drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku został zorganizowany w Rotterdamie w Holandii. Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" nie zdołał zdobyć serc widzów, przedostać się do wielkiego finału i zakwalifikować do kolejnego etapu rywalizacji. Wielki finał odbędzie się w sobotę 22 maja. 

Zobacz wideo Polacy od lat bez eurowizyjnego sukcesu. Jest na niego recepta? [Popkultura]

TVP zmieniła ramówkę i nie wypuściła filmu o Eurowizji

Film pod tytułem "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" planowo miał zostać wyemitowany w TVP1 w piątek o godz. 21.55. W piątek rano wprowadzono jednak zmianę w ramówce. Zamiast fabularnego filmu o Eurowizji wypuszczona została komedia "Wielka ramówka". Dlaczego doszło do zmiany? Tego niestety już nie wyjaśniono. 

"Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" to fabularna komedia opowiadająca historię dwójki przyjaciół z Islandii, którzy dostają propozycję reprezentowania swojego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Ubiegłoroczny film Netfliksa spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i zdobył dużą popularność. 

Eurowizja 2021. Destiny, reprezentująca Maltę Eurowizja 2021. Kiedy finał? Gdzie oglądać? Kto wystąpi?

TVP pominęła informację o porażce Brzozowskiego

Rafał Brzozowski podczas drugiego półfinału Eurowizji zaprezentował piosenkę "The Ride", niestety nie porwał serc widzów swoim wykonem i w efekcie głosowania nie zakwalifikował się do finału. Marzena Paczuska, była szefowa "Wiadomości" oraz członkini zarządu TVP zwróciła uwagę na to, że w żadnym z programów informacyjnych nie padła informacja o przegranej reprezentanta Polski. 

"W 'Wiadomościach' ani słowa o Eurowizji i Rafale Brzozowskim..." - napisała Paczuska na Twitterze. O tym, że wokalista nie zakwalifikował się do finału, nie poinformowano także w "Panoramie", "Teleexpressie" czy bocznym wydaniu "Wiadomości". 

Przed czwartkowym półfinałem sytuacja wyglądała zgoła inaczej. O wyborze Rafała Brzozowskiego regularnie wspominano w głównych wydaniach programów informacyjnych. Polemizowano tam również z krytycznymi opiniami na temat jego utworu. 

Maneskin (mat. prom. Sony Music Polska) Eurowizja 2021. Której piosenki najchętniej słuchają Europejczycy? Spotify odpowiada

Jacek Kurski podziękował polskiej reprezentacji za występ

"Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem, jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak" - pisał Jacek Kurski na Twitterze. 

"4 miliony widzów Telewizji Polskiej, którzy obejrzeli Twój energetyczny show, nie mogło się mylić. Dziękuję też całej Twojej ekipie z A. Egurrolą na czele. Do zobaczenia w Polsce już wkrótce na koncercie-hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka w opolskim amfiteatrze. Bądźmy razem z TVP" - dodał prezes Telewizji Polskiej. 

Więcej o: