Agnieszka Więdłocha z rolą główną w serialu. "Żartobliwy hołd dla kina z lat 30. i 40."

W nowym serialu TVN "Receptura" będzie można oglądać równolegle losy dwóch bohaterek - jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej, żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy. W części historycznej w roli głównej występuje Agnieszka Więdłocha.

"Receptura" to sześcioodcinkowa opowieść. Klamrą spinającą dwie kobiece historie w serialu jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury - Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie. Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 roku Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

Dawid Podsiadło i inni apelują o przywrócenie możliwości grania koncertów Artyści zapowiadają protest. Czują się oszukani i apelują: otwórzcie koncerty!

"Receptura" - intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych

- W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem i dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie, zaskoczenia i szansę na prowadzenie z widzem filmowej gry. Ponieważ intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, łączymy dzisiejszy język filmowy z klasycznym sposobem opowiadania kamerą, składając żartobliwy hołd dla kina z lat trzydziestych i czterdziestych, które zawsze było dla mnie inspiracją. To co wyróżnia "Recepturę" na tle większości produkcji z okresu międzywojnia, to sposób jego pokazania. Pomimo powrotu do tamtych niespokojnych czasów, nie czujemy zbliżającej się wojny, a podpatrujemy życie obyczajowe - mówi reżyser Tomasz Szafrański.

Zobacz wideo Nowości popkulturalne i nie tylko

W rolę Marii Kielicz wcieli się Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszą jej: Jacek Koman jako Jan Wedel, Mateusz Janicki oraz aktor niemieckiego pochodzenia Fabian Prokein („Ludzie i bogowie").

Pol'and'Rock - pierwsze wejściówki już wyprzedane Pierwsze wejściówki na Pol'and'Rock wyprzedane "w sekundę"? "Dostępne, tylko zablokowane"

Zdjęcia do kostiumowej części „Receptury" potrwają do końca maja. A już w czerwcu na planie pojawią się kolejni aktorzy, aby opowiedzieć historię współczesnej bohaterki - Zosi. Pemiera jest zaplanowana na jesień w TVN i serwisie Player.

Więcej o: