Netflix. "Dom z papieru" wróci z piątą serią jeszcze jesienią. Jest zwiastun [DATA PREMIERY]

Netflix ujawnia datę premiery ostatniego sezonu serialu "Dom z papieru". Zgodnie z zapowiedzią najsłynniejszy napad w historii dobiegnie końca w dwóch częściach, po pięć odcinków każda.

Piąty sezon serialu zostanie udostępniony w dwóch częściach, 3 września i 3 grudnia 2021 roku.

- Kiedy zaczęliśmy pisać piątą część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, postawiwszy nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po mapie uczuć, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem - powiedział Álex Pina, twórca serialu.

"Dom z papieru" wraca na Netflix we wrześniu. Zobacz pierwszy zwiastun

Zobacz wideo "Dom z papieru". Netflix pokazał zapowiedź 5. sezonu [ZWIASTUN]

Gang jest zamknięty w Banku Hiszpanii od ponad 100 godzin. Udało im się uratować Lizbonę, ale ich najmroczniejszy moment nadchodzi po utracie jednego ze swoich. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już nic więcej nie może pójść źle, na scenie pojawia się wróg, który jest znacznie potężniejszy niż ktokolwiek, z kim się spotkali: wojsko. Zbliża się koniec największego napadu w historii, a to, co zaczęło się jako rabunek, zamieni się w wojnę.

"Dom z papieru" to jeden z najpopularniejszych na świecie seriali, które pojawiły się w ostatnich latach na platformie Netflix. Tytuł to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł zeszłego roku. Tymczasem w grudniu zeszłego roku okazało się, że powstanie południowokoreańska wersja. Reżyser Kim Hong-sun pokaże, jak wyglądałyby dzieje Profesora i jego bandy, gdyby wszyscy urodzili się w innym miejscu na świecie. 

Więcej o: