Matthew Perry mógł nie zagrać w "Przyjaciołach" przez rolę w innym serialu komediowym

"Przyjaciele: Spotkanie po latach" to pierwszy odcinek po latach, który przyjął formę wspominek. Widzowie znów mogli zobaczyć razem szóstkę głównych bohaterów kultowego serialu i poznać wiele ciekawostek dotyczących fabuły. Okazuje się, że Matthew Perry, z powodu udziału w innym serialu, mógł nie zagrać Chandlera Binga.

Serial "Przyjaciele" zapewniał obsadzie stałą pracę przez 10 lat! Teraz, po kilkunastu latach, aktorzy wciąż bogacą się na fenomenie kultowej komedii.

Zobacz wideo "Friends: Reunion". Zobacz zwiastun nowego epizodu serialu "Przyjaciele"!

"Przyjaciele" bez Matthew Perry’ego? Winny mogł być serial "LAX 2194"

Kevin Bright, producent serialu, w specjalnym odcinku wspomina poszukiwania aktora, który mógłby wystąpić w roli Chandlera Binga. - Myślałem, że rola Chandlera będzie najłatwiejsza do obsadzenia, bo to nie tylko postać. Jego kwestie były żartami, więc nastawiłem się, że pójdzie szybko. Ale na castingach żaden aktor nie był zabawny - wspomina. Gdy jednak udało się znaleźć idealnego kandydata do tej roli, czyli Matthew Perry’ego, okazało się, że może on nie wystąpić w "Przyjaciołach". Wówczas aktor dostał rolę w innej produkcji - "LAX 2194".

Matthew ostatecznie przyjął propozycję udziału w serialu "Przyjaciele", ponieważ serial "LAX 2194" nie znalazł uznania szefów studia Warnera i nie otrzymał zgody na dalszą realizację. Gdyby nie nieudana realizacja sitcomu, dziś obsada kultowych "Przyjaciół" wyglądałby inaczej.

Matthew Pary o czasach przed "Przyjaciółmi". "To najgorsza rzecz, jaką widzieliśmy w naszym życiu"

W wywiadzie dla "Late Night with Seth Meyers" Matthew Perry opowiedział o swojej karierze przed "Przyjaciółmi". Jego zdaniem, przełożeni szybko zdalni sobie sprawę z ograniczonego potencjału "LAX 2194".  Jak wspomina, ktoś z FOX powiedział wówczas, że to najgorsza rzecz, jaką widzieliśmy w życiu" - podaje portal Looper.

- Serial "LAX 2194" opowiadał o bagażowych na lotnisku Los Angeles w przyszłości. To brzmiało niedorzecznie. Ktoś z Warnera był na nagraniu i uznał, że z tego sitcomu nic nie będzie. - Weźcie go do "Przyjaciół" - powiedział. I tak zdobyliśmy Chandlera - wspominają producenci serialu "Przyjaciele" - Bright, Marta Kauffman oraz David Crane.

<<Reklama>> Ebook o serialu "Przyjaciele" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: