Zbrodnia na weselu. Aktorka z polskimi korzeniami podejrzaną we francusko-izraelskim serialu. "Jej ciało przemawia za nią"

Intrygująca zbrodnia, do której dochodzi na weselu, zdaje się nie budzić wątpliwości. Wszystkie ślady wskazują na pannę młodą. Rozwiązanie tej zagadki okaże się jednak nie takie proste, jak to się na początku wydawało. W roli głównej podejrzanej Nadia Tereszkiewicz - aktorka z polskimi korzeniami.

Izrael. Huczne wesele Francuzki Natalie (Nadia Tereszkiewicz) i przystojnego Erana (Imri Biton). Piękni państwo młodzi, licznie zgromadzeni goście - miłość i nadzieja na szczęśliwe życie we dwoje. Jednak nie taki scenariusz przewidzieli dla swoich bohaterów twórcy serialu "Obsesja".

O czym opowiada serial "Obsesja"?

Państwo młodzi właśnie szykują się do kojenia tortu, kiedy nagle gaśnie światło. Zgromadzeni są przekonani, że to element planu wydarzenia. Szok przychodzi w momencie, w którym w ogromnej hali znowu robi się jasno. Pan młody nie żyje. Jego świeżo poślubiona żona jest cała we krwi, w ręku trzyma narzędzie zbrodni - nóż, którym mieli właśnie wspólnie pokroić tort. Natalie trafia do aresztu, jako oczywista podejrzana o morderstwo.

Kino Helios w Bydgoszczy Od dzisiaj otwarte praktycznie wszystkie kina. [LISTA NAJBLIŻSZYCH PREMIER]

Ślady wskazują jednoznacznie na jej winę. Jednak w czasie śledztwa prowadzonego przez miejscową policję na światło dzienne wychodzą kolejne fakty, które płaczą dochodzenie i mylą tropy. Jednocześnie w całą intrygę włącza się wicekonsul Francji w Izraelu - Karim (Reda Kateb), który poproszony przez przełożoną o zaopiekowanie się na początku śledztwa francuską obywatelką nie jest w stanie zapomnieć o sprawie. O sprawie, czy o ślicznej Natalie?

Zobacz wideo Polecamy nowości i rozdajemy zaproszenia do Heliosów [POPkultura]

Nadia Tereszkiewicz: Postanowiłam opowiedzieć jej historię także językiem ciała

Pannę młodą gra tu urodzona w 1996 roku francusko-fińska aktorka Nadia Tereszkiewicz, która ma polskie korzenie. Tereszkiewicz została wyróżniona nagrodą dla najlepszej aktorki w Tokio za "Only the Beasts". O swojej postaci z "Obsesji" w jednym z wywiadów mówiła:

Mam doświadczenie jako tancerka, postanowiłam opowiedzieć jej historię także językiem ciała. Natalie mało mówi, działa, podejmuje decyzje. Jej ciało przemawia za nią.
 

Na uwagę zasługuje fakt, że serial przykuwa uwagę nie tylko zagadkową, trzymającą w napięciu fabułą, lecz także egzotyczną dla polskiego widza warstwą obyczajową. Akcja rozgrywająca się w Izraelu jest pełna odnośników do tamtejszej kultury, tradycji i praw. Reżyserem "Obsesji" jest francuski filmowiec Thomas Vincent, który niegdyś zdobywał nagrody na festiwalu w Berlinie ("Karnawał" 1999), a od kilku lat specjalizuje się w serialach - jest autorem m.in. kilku odcinków innej produkcji historycznego "Wersalu. Prawa krwi" (2015-17), czy świetnego brytyjskiego miniserialu sensacyjnego "Bodyguard" (2018).

'Friends: Reunion' Przyjaciele wrócili. Tego, że zdradzą, kto flirtował ze sobą na planie, się nie spodziewaliśmy

Cały sezon serialu już dostępny w CANAL+ online, premiera antenowa dzisiaj o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM. 

Więcej o: