Kate Winslet nie zgodziła się na retusz w scenie seksu. "Ludzie poczuli bliskość z Mare, bo jest bez filtrów"

Serial HBO "Mare z Easttown" zbiera świetne recenzje - krytycy i widzowie chwalą zarówno fabułę, jak i grę aktorską Kate Winslet. W rozmowie z "New York Timesem" aktorka wspomina, że jej priorytetem było ukazanie w serialu zwykłej kobiety w średnim wieku, dlatego ostro zareagowała na sugestie "upiększenia" jej bohaterki. Winslet zdradza, że reżyser zaproponował wycięcie ze sceny seksu odstającego kawałka brzucha. Co ona na to? "Nawet nie próbuj!".

"Mare z Easttown" opowiada o Marianne "Mare" Sheehan, policjantce z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa. Jednocześnie mierzy się z rozpadającym się na kawałki własnym życiem. Historia ukazuje mroczne strony zżytej ze sobą lokalnej społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość. Kate Winslet zależało na tym, by postać Mare była jak najbardziej realistyczna, oddalona od hollywoodzkich ideałów - nie obyło się jednak bez dyskusji na tym tle.

Zobacz wideo Kate Winslet znowu w serialu HBO. Tym razem prowadzi śledztwo. "Mare z Easttown" [ZWIASTUN]

Kate Winslet: Wiem, ile mam zmarszczek w okolicach oczu. Zostawcie je w spokoju

W "New York Timesie" Winslet wspomina, że na pewnym etapie zdjęć reżyser Craig Zobel zasugerował, by ze sceny seksu z udziałem Mare wyciąć "odstający kawałek brzucha". Aktorka odpaliła: "Nawet nie próbuj!". Podobnie postąpiła, gdy twórcy chcieli wyretuszować plakat promujący serial - Winslet odsyłała go do nich dwukrotnie. - Mówiłam im: słuchajcie, wiem, ile mam zmarszczek w okolicach oczu, zostawcie je w spokoju... - opowiada aktorka. Na plakatach Winslet miała mieć pięknie wygładzoną skórę, jednak nie zgodziła się na to, a nawet wręcz przeciwnie. - Oświetlaliśmy moją twarz tak, żeby nie wyglądała zbyt dobrze - mówi.

Mam nadzieję, że przez to, że Mare zagrała kobieta w średnim wieku - w październiku kończę 46 lat - ludzie jakoś się z nią utożsamiają, bo tutaj nie ma ani grama filtru. [Mare] jest w pełni funkcjonującą, nieidealną kobietą z ciałem i twarzą, których wygląd jest tożsamy z jej wiekiem, jej życiem i miejscem, w którym się znajduje

- podkreśla Winslet. Żeby Mare była jeszcze bardziej ludzka, aktorka zostawiała wszystkie serialowe ubrania na podłodze swojej przyczepy, żeby wyglądały na niechlujne i wymięte. - Za każdym razem, gdy znajdowaliśmy coś mało korzystnego do założenia, wręcz skakaliśmy z radości - żartuje odtwórczyni głównej postaci.

Mare to nie tylko policjantka, ale i lokalna bohaterka znana pod pseudonimem "Ladyhawk" - 25 lat przed rozpoczęciem akcji serialu była bowiem koszykarką i w zapamiętanym przez wszystkich w miasteczku meczu wykonała zwycięski rzut. Obok sprawy morderstwa, którą rozwiązuje, Mare dziś musi radzić sobie z oczekiwaniami, które krajanie mają wobec niej jako swojej idolki - a radzi sobie z tym co najwyżej średnio (podobnie jak z własną matką). W Polsce siedmioodcinkowy serial "Mare z Easttown" jest dostępny w HBO GO. 

Więcej o: