"Lucyfer". Czy będzie 6. sezon hitu Netfliksa? Kiedy premiera?

"Lucyfer" wraz z drugą częścią 5. sezonu zdominował w ostatnich dniach zestawienie top 10 najpopularniejszych produkcji Netflixa w Polsce. Serial cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów, którzy, choć dopiero co zapoznali się z jego nową odsłoną, już niecierpliwie wyczekują kolejnych odcinków. W tym artykule zebraliśmy wszystkie dostępne informacje dotyczące szóstego sezonu.

O tym, że będzie szósty, a zarazem finałowy sezon "Lucyfera" wiadomo już od dawna, bo od 23 czerwca 2020 r., gdy Netflix oficjalnie zapowiedział go w swoich mediach społecznościowych.

Zdjęcia zostały oficjalnie zakończone pod koniec marca br. Twórcy oraz obsada chętnie dzielili się z fanami emocjami, jakie im wówczas towarzyszyły.

"W końcu nadszedł ten dzień. 6 lat temu wyruszyłem w podróż z grupą wspaniałych ludzi i dziś serdecznie się żegnamy. Dziękuję każdemu z członków załogi, którzy pomogli mi ożywić historię Lucyfera. Ależ to była przejażdżka" - napisał na Instagramie Tom Ellis, odtwórca roli Lucyfera Morningstara.

 

'Ragnarok'. Czy będzie trzeci sezon? Kiedy nowe odcinki serialu Netfliksa? "Ragnarok". Czy będzie trzeci sezon? Kiedy nowe odcinki serialu Netfliksa?

"Lucyfer". Lista odcinków 6. sezonu

W sezonie szóstym serialu widzowie zobaczą 10 nowych odcinków. Znane są już ich oryginalne, anglojęzyczne tytuły. Oto one:

  • Odcinek 1: Nothing Ever Changes Around Here
  • Odcinek 2: Buckets of Baggage
  • Odcinek 3: Yabba Dabba Do Me
  • Odcinek 4: Pin The Tail on the Baddie
  • Odcinek 5: The Murder of Lucifer Morningstar
  • Odcinek 6: A Lot Dirtier Than That
  • Odcinek 7: My Best Fiend
  • Odcinek 8: Save The Devil, Save The World
  • Odcinek 9: Goodbye, Lucifer
  • Odcinek 10: Partners 'Til The End

"Lucyfer". Dlaczego tylko 10 odcinków w sezonie 6?

Powodem decyzji, dla której finałowy sezon "Lucyfera" będzie zawierał tylko 10 odcinków, podzielił się z portalem Collider showrunner Joe Henderson.

- Nie chcieliśmy nadużyć gościnności [widzów]. Chcieliśmy być pewni, że szósty sezon będzie mocny i skoncentrowany, a 10 odcinków wydawało się odpowiednią liczbą, by jeszcze się tym zabawić, ale też bezpiecznie "wylądować". [...] Wciąż upewnialiśmy się, że decydując się na kolejny sezon, nie zniszczymy tej pięknej historii, którą opowiadaliśmy i że na pewno dotrzemy do założonego przez nas celu - mówił Henderson.

Netflix Filmy i seriale na Netfliksie. Co warto obejrzeć w długi weekend [Lista]

"Lucyfer". Kiedy pojawi się 6. sezon serialu?

Netflix nie ujawnił jeszcze ani daty premiery sezonu szóstego, ani zwiastuna, czy choćby teasera. Niektórzy spekulują, że na nowe odcinki trzeba będzie zaczekać do 2022 r., oraz że nowy sezon - podobnie jak piąty - zostanie podzielony na dwie części.

Zobacz wideo "Szkoła dla elity". Nastolatki z ekskluzywnej szkoły w Hiszpanii wracają w 4. sezonie [ZWIASTUN]
Więcej o: