Netflix wprowadza w Polsce nową metodę weryfikacji. Dzielenie się kontem może być trudniejsze

Dzielenie się kontem na Netfliksie z rodziną czy przyjaciółmi może stać się trudniejsze dla polskich użytkowników. Platforma streamingowa wprowadziła w Polsce nowy system weryfikacji dostępu. Na czym polega? Czy to oznacza, że nie będziemy już mogli współdzielić kont na Netfliksie?

Już wcześniej świat obiegła informacja, że Netflix zamierza wprowadzić sposób na sprawdzenie, kto dzieli konta zgodnie z regulaminem. Wielu użytkowników kupuje dostęp do współdzielonego konta za pośrednictwem Internetu i ogranicza interakcję z innymi jedynie do wspólnego abonamentu Nowa metoda weryfikacyjna na Netfliksie ma zapobiec współdzieleniu kont między znajomymi lub rodziną, którzy nie mieszkają w jednym domu. 

Zobacz wideo "Jeśli im się nie podoba, niech nie oglądają". Wywiad z Harlanem Cobenem

Dzielenie konta na Netflix. Nowa metoda weryfikacji w Polsce

Metoda weryfikacji współdzielenia kont na Netfliksie trafiła do Polski. Od teraz użytkownicy po uruchomieniu platformy zobaczą ekran, który poinformuje o konieczności zweryfikowania swojego konta. Potwierdzić dostęp będzie można na dwa sposoby:

  • przez wiadomość e-mail wysłaną na skrzynkę pocztową przypisaną do konta,
  • przez wiadomość SMS na telefon przypisany do konta.

Po wybraniu jednej z tych dwóch metod Netflix prześle specjalny kod, który należy podać na platformie, by uzyskać dostęp do filmów i seriali. Weryfikację można odłożyć na później (trzecia opcja widniejąca na ekranie), ale nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywać. Nie wiadomo też, jak często może pojawiać się komunikat o konieczności weryfikowania konta.

Jak podaje hdtvpolska.com, CEO Netfliksa Reed Hastings zapowiedział, że platforma będzie "testować wiele rozwiązań, ale nigdy nie wprowadzi czegoś, co będzie dokręcało śrubę użytkownikom". - Zamierzamy nadal pracować nad ułatwieniami dostępu w krajach, w których działamy, ale jednocześnie chcemy mieć pewność, że osoby korzystające z konta Netflix są do tego upoważnione. I o to właśnie chodzi w tej serii testów. To z resztą żadna nowość, robimy to od jakiegoś czasu - dodał. 

Dlaczego Netflix chce zrezygnować ze współdzielenia kont?

Zgodnie z regulaminem platformy streamingowej Netflix korzystać z niej można na kilku urządzeniach (jeśli wykupimy odpowiedni pakiet), ale tylko w obrębie jednego mieszkania czy domu. Niedozwolone jest dzielenie się kontem z przyjaciółmi czy rodziną, z którą nie mieszkamy.

Weryfikacja konta na Netfliksie pośród znajomych czy rodziny nie powinna sprawiać zatem trudności. Pamiętajmy jednak, że wielu użytkowników korzysta z współdzielonych kont wbrew regulaminowi Netfliksa, bo wspólny abonament to jedyna interakcja z innymi użytkownikami konta na platformie. 

Ile kosztuje Netflix w Polsce?

Dostęp do Netfliksa w Polsce można wykupić w trzech wariantach abonamentowych:

  • najdroższa wersja umożliwia korzystanie z platformy w 4K i HDR, a także pozwala na odtwarzanie filmów i seriali na czterech urządzeniach jednocześnie - koszt wersji to 52 zł/miesięcznie;
  • wersja standardowa kosztuje 43 zł i pozwala na korzystanie z platformy dwóm osobom;
  • wersja basic kosztuje 34 złote, a z konta może korzystać tylko jedna osoba.
Posłuchaj podcastu
Więcej o: