''Wataha'': sezon 4 - czy będzie kolejny sezon popularnej serii?

Sezon 4 ''Watahy'' to gorący temat, który rozpala nadzieje fanów serialu. Szukasz informacji na temat ''Watahy''? Sprawdź ciekawostki oraz rekomendację podobnych tytułów.

Akcja serialu toczy się w Bieszczadach, tytułowa Wataha pilnuje wschodniej granicy Polski i zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Strażnicy graniczni ślubują stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa. Losy oficerów jednej z jednostek zmienia atak bombowy, z którego cało wychodzi tylko Kapitan Wiktor Rebrow. Oprócz przyjaciół Rebrow traci też miłość swojego życia i od tej pory jego głównym celem jest rozwiązanie zagadki zamachu i znalezienie winnych. 

''Wataha'' - serial o międzynarodowych zasięgach 

Historia serialowej Watahy zaczęła się skromnie od kilku odcinków, w pierwotnej wersji miała to być tylko krótka kryminalna produkcja. Jednak widzowie pokochali Watahę i domagali się kolejnych sezonów, serial od samego początku był wielkim hitem. Twórcy dopisali więc kolejne losy charyzmatycznych strażników granicznych, a dzięki współpracy z HBO Europe Wataha została wyemitowana w aż w 19 krajach i serial zaprezentowano podczas festiwalu Series Mania w Paryżu. Serial ''Wataha'' przyczynił się też do promocji Bieszczad, śladami porucznika Rebrowa i prokurator Dobosz poruszają się grupy turystów, którzy szukają magicznych miejsc z serialu. Po pierwszym sezonie głównym celem wycieczek była komenda straży granicznej oraz chata-kryjówka Rebrowa. Druga seria przyniosła modę na kamieniołom oraz retorty.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun 3 sezonu "Watahy"

''Wataha'': obsada - kto skradł serca widzów? 

Odtwórcą głównej roli Wiktora Rebrowa jest Leszek Lichota. Kolejne kluczowe postaci to prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) oraz major Markowski (Andrzej Zieliński). Obsada ''Watahy'' to także takie nazwiska jak Bartłomiej Topa, Marian Dziędziel, czy Jarosław Boberek. W trzecim sezonie do ''Watahy'' dołączył też Borys Szyc w roli pułkownika Kuczera. Oprócz polskich aktorów w serialu grają też Ukraińcy i Rosjanie. 

''Wataha'' sezon 4: kiedy będzie można obejrzeć nowe odcinki? 

Fani serialu poszukują informacji na temat tego, kiedy będzie można obejrzeć 4 sezon serialu ''Wataha'', ale na razie nie ma żadnej konkretnej daty. W sieci pojawiają się jednak optymistyczne głosy, które wskazują na bardzo duże zainteresowanie serialem, co ma być przesłanką do powstania kolejnego sezonu. Zanim poznamy kolejne losy oficerów, warto sięgnąć po podobne produkcje. Poniżej prezentujemy seriale w klimacie ''Watahy'', które może choć trochę wypełnią pustkę: 

  • ''Krew z krwi''
  • ''Undercover''
  • ''Żółtodzioby''
  • ''Miasto zła''
  • ''W matnii''
  • ''Darkland''
  • ''Pan Avilia''
  • ''Służby specjalne''
  • ''Tylko jedno spojrzenie''
  • ''Ozark''

Zobacz też: ''Szkoła dla elity'' sezon 4. Sprawdź, co słychać w Las Encinas

Więcej o: