55 mln widzów nie może się mylić. Netflix zapowiada, że serial "Cień i kość" wróci z drugim sezonem

Serial fantasy "Cień i kość" opatry na bestsellerowych powieściach Leigh Bardugo zdobyl serca widzów (a nawet krytyków!) na całym świecie. Jak donosi Netflix w ciągu 28 dni od premiery obejrzano go w 55 mln gospodarstw domowych na całym globie. Nic też dziwnego, że podjęto decyzję o realizacji drugiej serii.

Serial "Cień i kość" miał w serwisie Netflix premierę 23 kwietnia 2021 roku i jest obecnie dostępny na całym świecie. Poza tym, że w ciągu pierwszego miesiąca od premiery obejrzano go w 55 mln domów, to warto też dodać, że produkcja znalazła się w TOP 10 najchętniej oglądanych tytułów aż w 93 krajach na całym świecie i zajęła pierwsze miejsce pod względem popularności w 79 państwach, w tym w Australii, Brazylii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, RPA i USA.

Zobacz wideo "Cień i kość" - serial pełen magii. Netflix zekranizował bestsellerowy cykl [ZWIASTUN]

"Cień i kość" z drugim sezonem

Pierwszy sezon "Cienia i kości" nie tylko urzekł widzów, pozytywnie wypowiadali się o nim także krytycy filmowi, a tych jak wiadomo trudno zadowolić. Dodajmy, że to też kolejny przypadek, kiedy serial dobrze wpłynął na czytelnictwo. Po premierze serialu na Netflix trylogia "Cień i kość" oraz składająca się z dwóch części powieść "Szóstka wron" powróciły na listy bestsellerów na całym świecie i przez ponad miesiąc utrzymywały się na pierwszym miejscu listy bestsellerów "New York Timesa". Jak widać, materiału na kolejne odcinki nie zabraknie. Netflix zatwierdził start prac nad kolejną serią, w której tworzeniu weźmie udział Leigh Bardugo, autorka książek, które posłużyły za podstawę scenariusza, a także producentka wykonawcza serialu. Ona z entuzjazmem mówi:

Piszę o uniwersum Griszów już od prawie dziesięciu lat, więc jestem zachwycona, że będziemy mogli kontynuować tę przygodę. Jest tak wiele miejsc, które ledwo zdążyliśmy odwiedzić i nie mogę się doczekać, aby przedstawić widzom więcej świętych, żołnierzy, bandytów, złodziei, książąt i szeregowców, którzy sprawiają, że ten świat jest tak zabawny do odkrywania. To będzie prawdziwa magia widzieć, jak nasza genialna, utalentowana obsada się powiększa.

Co już wiemy na temat kontynuacji hitu Netfliksa? Nowy sezon będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków. W swoje role ponownie wcielą się Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar). Dołączą do nich kolejni aktorzy, a dodatkowe szczegóły dotyczące castingu zostaną podane w późniejszym terminie.

 

"Cień i kość". Fabuła serialu

Seria "Cień i kość", na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Cień i kość" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: