"Loki" - gdzie oglądać serial? "To będzie jeden z KULTOWYCH projektów Marvela"

Premiera "Lokiego" zbliża się wielkimi krokami. W mediach pojawiły się już nawet pierwsze recenzje tej produkcji, która może okazać się jedną z najlepszych z MCU. Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć serial "Loki"?

Premiera serialu "Loki" została zaplanowana na środę 9 czerwca. Tego dnia najnowsza produkcja Marvela pojawi się na platformie Disney +, na której co tydzień będzie można obejrzeć kolejny odcinek serialu.

Zobacz wideo "Loki" - ZWIASTUN! Uwielbiany przez fanów złoczyńca ze świata Marvela powraca

Pierwsze recenzje serialu "Loki". "Mrocznie zabawna, zaskakująco filozoficzna opowieść science-fiction"

"Weźcie wszystko, co myśleliście, że wiecie o Lokim i to wyrzućcie, bo ten serial zaskoczy was i zapewni całkowicie nieoczekiwane podejście do MCU. Kochałem 'WandaVision' i naprawdę lubiłem 'The Falcon and The Winter Soldier', ale wydaje mi się, że to będzie jeden z tych KULTOWYCH projektów Marvel Studios" - napisał na Twitterze Josh Wilding recenzent portalu ComicBookMovie.com. 

W swojej recenzji Wilding zwraca uwagę na świetną grę aktorską Toma Hiddlestona i zauważa podobieństwo "Lokiego" do serialu "Rick i Morty" - a to za sprawą odrobiny "szaleństwa i dziwactwa". Porównanie to nie powinno dziwić, ponieważ scenariusz do produkcji Marvela stworzył właśnie scenarzysta tego drugiego serialu. 

"Zaufajcie mi, gdy mówię, że 'Loki' jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie dał nam dotąd Disney +, a nawet Marvel Studios" - napisał krytyk filmowy Mark Cassidy. I dodał, że serial to "mrocznie zabawna, zaskakująco filozoficzna opowieść science-fiction z Tomem Hiddlestonem w szczytowej formie aktorskiej, w roli boga psot". 

"Widziałem pierwsze dwa odcinki 'Lokiego' i na ten moment go UWIELBIAM. To detektywistyczny serial o podróżach w czasie, który kładzie podwaliny pod uniwersum MCU, a jednocześnie dotyka tematyki tożsamości i konfrontacji z brzydką prawdą o nas samych" - chwali serial Erik Davis. I podkreśla, że uwielbia aktorski duet - Hiddlestona i Owena Wilsona.

Brandon Davis z ComicBook.com także nie szczędził pochlebstw w kierunku odtwórcy tytułowej roli i podkreślił, że Tom Hiddleston jest w niej "za dobry". 

"Loki" o czym jest?  

"Loki" to stworzony przez Michaela Waldrona dla Disney + amerykański serial science-fiction. "Loki" łączy się z filmem "Avengers: Koniec gry" z 2019 roku. Tytułowy bohater, po kradzieży Tesseraktu, trafia do tajemniczego Time Variance Authority (TVA) - biurokratycznej organizacji, która istnieje poza czasem i przestrzenią oraz monitoruje oś czasu. Historię przedstawioną w produkcji oparto na podstawie komiksów Marvela.

Na ekranie oprócz wspomnianego wcześniej Toma Hiddlestona i Owena Wilsona, zobaczymy także Gugu  Sophie Di Martino, Richarda E. Grant i Jonathana Majorsa oraz Erike Coleman.

Więcej o: