"Rojst'97". Netflix pokazał zwiastun nowego serialu Holoubka. Jest data premiery

W drugim sezonie "Rojsta" Jan Holubek zabiera nas w kolejną wycieczkę w czasie - tym razem będziemy świadkami wydarzeń, do których doszło w czasie wielkiej powodzi w roku 1997. Efektownie wygląda już chociażby charakteryzacja Zofii Wichłacz - w pełnej krasie będziemy mogli obserwować wysiłki całej ekipy już 7 lipca tego roku.

Po premierze pierwszego sezonu "Rojsta" widzowie w Polsce byli zachwyceni tym, jak młodemu twórcy, Janowi Holoubkowi udało poprowadzić się mroczną intrygę kryminalną i fascynująco odtworzyć klimat lat 80. w PRL-u. Teraz wracamy do tego samego miasta gdzieś na południowym zachodzie Polski w roku 1997. Na "stare śmieci" wracają bohaterowie grani przez Dawida Ogrodnika, Andrzeja Seweryna i Zofię Wichłacz. Dołączą do nich nowi bohaterowie odgrywani przez Magdalenę Różczkę i Łukasza Simlata.

"Rojst'97". Nowy zwiastun i data premiery

Nowy sezon "Rojsta" zobaczyć będziemy mogli już 7 lipca 2021 roku. Seria liczyć będzie sześć odcinków. Historia zacznie się od tego, że Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) przyjedzie znowu do miasta razem z żoną i córką, by zostać nowym redaktorem naczelnym "Kuriera". Po latach nieobecności zjawia się też Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), a w międzyczasie "powódź stulecia" doprowadza do tego, że pękają wały i zalewa część aglomeracji oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi.

Zobacz wideo Nowy zwiastun "Rojst'97"

Te wydarzenia pozornie są ze sobą niepowiązane. Jednak one są początkiem drogi, która prowadzi i do wykrycia serii tajemnic z przeszłości, o których długo nikt nie wiedział. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). Sprawy nie ułatwia fakt, że Wanycz zachowuje się tak, iż wydaje się, że to właśnie on zna odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. On jednak nie jest zbyt skory do współpracy, bo zajmują go wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

"Rojst'97" poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia - czytamy w zapowiedzi od platformy Netflix. Scenariusz do nowej serii napisał reżyser Jan Holubek razem z Kasprem Bajonem na kanwie skryptu Marcina Wrony i Pawła Maślony pt. "Mord". W obsadzie pojawili się Magdalena Różczka, Łukasz Simlat, Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Michał Kaleta, Ireneusz Czop, Marcin Bosak, Mirosław Kropielnicki, Zuzanna Grabowska, Łukasz Lewandowski i Piotr Fronczewski.

Więcej o: