"Jeden z dziesięciu" wraca na antenę TVP. Prowadzącym teleturnieju nadal będzie Tadeusz Sznuk

"Jeden z dziesięciu" wróci na antenę Telewizji Polskiej jesienią 2021 roku. Mimo obaw wielu fanów emitowany od 1994 r. teleturniej nadal będzie gościć w TV. TVP doszło do porozumienia z producentami teleturnieju. Znany teleturniej nadal prowadzić będzie Tadeusz Sznuk.

Nieoficjalnie wiadomo, że nagrania pierwszych odcinków ruszą już w przyszłym tygodniu. Prowadzącym programu niezmiennie będzie Tadeusz Sznuk.

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

"Jeden z dziesięciu" z Tadeuszem Sznukiem w roli prowadzącego jesienią wróci na antenę TVP 

Jak donosi portal onet.pl, firma producencka Euromedia TV i TVP doszły do porozumienia w sprawie emisji kultowego teleturnieju. "Strony znalazły porozumienie. Zgodnie z planem premierowe odcinki teleturnieju zobaczymy jesienią, a prowadzącym jest oczywiście Tadeusz Sznuk" - poinformowało onet.pl Centrum Informacji TVP. 

Wcześniej w rozmowie z wp.pl Euromedia TV poinformowało, że współpraca z Telewizją Polską nie układa się najlepiej. Losy produkcji stanęły wtedy pod znakiem zapytania. - Trudno powiedzieć, bo rozmowy z telewizją trwają. Niestety nie są proste. Telewizja postawiła takie warunki, które trudno zaakceptować - powiedział jeden z pracowników studia.

Tadeuszu Sznuk pożegnał się z widzami w kwietniu

Ostatni, jak dotąd, odcinek "Jeden z dziesięciu" został wyemitowany 21 kwietnia bieżącego roku. Był to finałowy odcinek 124. serii programu. Tego dnia prowadzący - Tadeusz Sznuk, zamiast zaprosić widzów na kolejny odcinek, jak zwykł to robić po zakończeniu każdego programu, powiedział: "Widzom dziękujemy za obecność. To koniec". 

Słowa Sznuka odbiły się szerokim echem w mediach. A już następnego dnia TVP wydało oświadczenie. "Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu i scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego" - napisała wówczas Telewizja Polska.

Pierwszy odcinek teleturnieju został wyemitowany 3 czerwca 1994 roku na antenie TVP2.

Więcej o: