Czekacie na "Władcę Pierścieni" od Amazona? Będzie jeszcze inny

Studio odpowiedzialne za trylogie filmów fabularnych "Władca Pierścieni" i "Hobbit" współpracuje z Warner Bros. Animation przy filmie anime "Władca Pierścieni: Wojna o Rohirrim".

Scenariusz ma opowiadać o Helmowym Jarze, fortecy przedstawionej we "Władcy Pierścieni: Dwie Wieże" oraz o losach człowieka, na którego cześć została nazwana: Helmie Hammerhandzie, legendarnym królu Rohanu. Jego panowanie naznaczyła długa i bardzo kosztowna wojna. 

Anime "Władca Pierścieni" z konsultantką oscarowych filmów

Reżyserem anime ma być Kenji Kamiyama, który kierował serialem "Ultraman" Netfliksa, a autorami scenariusza mają być Jeffrey Addiss i Will Matthews ("Mroczny kryształ: wiek oporu"). 

Zobacz wideo Filmów w seriach przybywa, cykle puchną. Nie zawsze wychodzi im to na dobre

Philippa Boyens, która zdobyła Oscara za scenariusz do "Władcy Pierścieni: Powrót króla", jest konsultantką produkcji, który będzie czerpał również inspirację estetyczną i narracyjną z trylogii "Władca Pierścieni". "Wojna Rohirrimów" nie jest jednak powiązana z serią Amazona, która powstaje obecnie w Nowej Zelandii. Akcja tego projektu rozgrywa się w drugiej epoce Śródziemia, na tysiąclecia przed wydarzeniami z filmów fabularnych Petera Jacksona, natomiast panowanie Helma Hammerhanda miało miejsce około 260 lat przed filmami, które w sumie zostały nagrodzone 16 Oscarami.

Amazon pracuje nad aktorskim projektem, który ma być najdroższym serialem w historii telewizji. Pierwszy sezon ma kosztować 465 mln dolarów. Na razie mówi się o tym, że ma powstać pięć sezonów. W obsadzie produkcji Amazona znaleźli się: Robert Aramayo (grał młodego Neda Starka w "Grze o tron", teraz wcieli się w głównego bohatera), Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith oraz Charlie Vickers. 

Więcej o: