"Lucyfer" - sezon 5B. Twórcy przyznają, że okłamali fanów. Chodzi o powrót ważnej postaci

W drugiej części piątego sezonu "Lucyfera" powróciła na moment postać, która zniknęła w sezonie 2. Showrunner serialu wyjaśnił niedawno, że celowo odciągał od niej uwagę widzów, by zrobić im niespodziankę.

Druga część piątego sezonu "Lucyfera", której premiera miała miejsce 28 maja, wciąż przebywa w "topce" najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie w Polsce. W sezonie 5B serialu powróciła matka Lucyfera, grana przez aktorkę Tricię Helfer, choć przed pojawieniem się nowych odcinków twórcy wielokrotnie zarzekali się, że do tego nie dojdzie. Showrunner Joe Henderson podkreślał wówczas, że sezon ten został poświęcony postaci Boga (granego przez Dennisa Haysberta).

Zobacz wideo "Lucyfer" powróci z 2. częścią 5. sezonu już 28 maja. Co czeka bohaterów w nowych odcinkach?

- Spora część wątku Boga dotyczyła jego relacji z Lucyferem, ale to również opowieść o jego relacji z mamą. A tak przy okazji, skłamałem w wielu wywiadach, mówiąc, że ona nie wróci - mówiłem, że "to wszystko to historia Boga", dlatego że nie chciałem, żeby ktoś się domyślił - tak abyśmy mogli zaskoczyć widzów - wyjaśnił Henderson portalowi TVLine.

'Lucyfer'16-letnia córka Toma Ellisa pojawiła się w piątym sezonie "Lucyfera"

Powrót Tricii miał na celu przedstawienie widzom frustracji bohaterki związanej z Bogiem oraz życiem w niebie. - Czuliśmy, że to dla nas ważne, żeby porozmawiać o tym, że ona miała prawo być sfrustrowana. Była bohaterką swojej własnej historii w 2. sezonie, Bóg zdał sobie sprawę, że może potrzebuje teraz spędzić trochę czasu w jej świecie, po tym, jak ona spędziła tyle w jego - dodał showrunner.

Resident Evil: Wiemy, kto znajdzie się w obsadzie serialu Netfliksa"Resident Evil". Wiemy, kto znajdzie się w obsadzie serialu Netfliksa

"Lucyfer". Kiedy zobaczymy 6 sezon serialu Netfliksa?

Wiadomo już, że sezon 6 "Lucyfera" będzie liczył 10 odcinków. Według showrunnerów to optymalna liczba, która pozwoli "nie nadużyć gościnności widzów", a zarazem "nie zniszczyć tej historii". Póki co, Netflix nie zaprezentował zwiastuna. Nie jest też jeszcze znana data premiery nowych odcinków serialu.

Więcej o: