Agata Kulesza jako skazana sędzia - premiera w sierpniu

Sędzia Alicja Mazur, znana ze swojej surowości wobec przestępców, zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzymają ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. W roli głównej Agata Kulesza, a premiera w sierpniu.

Jaka jest bohaterka nowego serialu Player Original? Gdy ją poznajemy, Alicja Mazur pracuje jako sędzia Sądu Okręgowego. Jest przyzwyczajona do życia na wysokim poziomie i szczęśliwie zakochana w idealnym mężczyźnie. To kobieta charyzmatyczna, bardzo inteligentna, ambitna i zawsze stojąca na straży prawa, która na pozór zna się na ludziach. Do czasu, gdy sama trafia do zakładu karnego dla kobiet, gdzie znajdzie się na samym dole więziennego układu pokarmowego. Czy przetrwa w nowej dla siebie rzeczywistości?

Agata Kulesza jako skazana. W obsadzie m.in. Michał Czernecki i Bartłomiej Topa

Jak zapowiadają twórcy "Skazanej", w więzieniu Alicja będzie musiała walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Ją również. Prawo, w które tak wierzyła, egzekwowała i któremu służyła, nagle zawodzi. Żeby przetrwać, będzie musiała przyjąć obowiązujące zasady gry.

Bartosz Bielenia i Magdalena Koleśnik Koleśnik grała scenach intymnych z przyrodnim bratem. "Mieliśmy luz"

Obok Agaty Kuleszy w serialu pojawią się także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).

Scenariusz "Skazanej" jest oparty na motywach książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Dodatkowo wiele z postaci przedstawionych w serialu inspirowanych jest prawdziwymi przestępczyniami, znanymi z pierwszych stron gazet. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka.

Zobacz wideo Na co do kina? Czego słuchać i co czytać w wakacje? [POPkultura]

Komponowanie i wymyślanie partii basu w studio z Pendoxem / Pendowski wybudził się ze śpiączki. Nowe informacje ze szpitala

Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 roku do Oscara Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu"), a za zdjęcia Paweł Flis ("Tajemnica zawodowa", "Królestwo kobiet"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki ("Szadź", "Królestwo kobiet"). 

Więcej o: