Nowy serial HBO. "Biały Lotos" zabiera widzów na Hawaje

Nowy serial HBO "Biały Lotos" to satyra społeczna z akcją osadzoną w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach. Twórcą sześcioodcinkowej produkcji jest Mike White.

Biały Lotos podąża za grupą gości hotelowych, którzy w tym samym tygodniu spędzają wakacje w ekskluzywnym kurorcie, relaksując się i wypoczywając wśród rajskich krajobrazów. Kiedy jednak mijają kolejne dni okazuje się, że nie tylko turyści czy zawsze uśmiechnięci pracownicy hotelu, ale także to na pozór idylliczne miejsce ma swoje mroczne strony.

Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem wszystkim odcinków serialu Biały Lotos jest Mike White (serial HBO "Iluminacja"). Zdjęcia do miniserialu nakręcono na wyspie Maui.

Zobacz wideo "Biały Lotos" - zwiastun

"Biały Lotos" - nowy serial HBO. Kim są bohaterowie?

Wśród pracowników hotelu Biały Lotos jest jego pedantyczny manager, Armond (Murray Bartlett), który przeżywa serię dramatycznych załamań, jak również stąpająca twardo po ziemi kierowniczka SPA, Belinda (Natasha Rothwell), która próbuje pomóc jednemu z gości, przez co zaczynają targać nią przeróżne emocje. W kurorcie wypoczywa też rodzina Mossbacherów - Nicole (Connie Britton), odnosząca sukcesy prezeska, która nie jest w stanie przestać traktować członków swojej rodziny jak nieposłusznych pracowników, jej mąż Mark (Steve Zahn), który bardzo przeżywa wstydliwe problemy medyczne i cierpi na nieuleczalny kompleks niższości, ich nastoletni syn Quinn (Fred Hechinger) - nieporadny w kontaktach towarzyskich fan gier komputerowych, który po raz pierwszy doświadcza cudów natury, córka Olivia (Sydney Sweeney) i jej przyjaciółka Paula (Brittany O’Grady) - obdarzone ciętym językiem studentki drugiego roku, które ze zgryźliwą satysfakcją obserwują styl życia i poglądy otaczających je osób.

Przystojny, ale bardzo roszczeniowy Shane Patton (Jake Lacy) przyjechał na Hawaje, aby spędzić tam miesiąc miodowy ze swoją piękną żoną Rachel (Alexandra Daddario). Shane i Rachel są bardzo w sobie zakochani, ale kiedy zaczynają lepiej się poznawać w nowych i bardzo kameralnych okolicznościach, oboje zaczynają mieć wątpliwości. A kiedy bez wcześniejszej zapowiedzi dołącza do nich apodyktyczna matka Shane’a, Kitty (Molly Shannon), ich sielski miesiąc miodowy definitywnie dobiega końca. Kolejną bohaterką serialu jest Tanya McQuoid (Jennifer Coolidge), bogata, rozchwiana psychicznie kobieta, która nie może się otrząsnąć po śmierci matki. Tanya przyjechała do hotelu sama, ale desperacko szuka miłości i pilnie potrzebuje masażu.

W rolach głównych w serialu występują: Murray Bartlett ("Spojrzenia"), Connie Britton ("Nashville"), Jennifer Coolidge ("Dwie spłukane dziewczyny"), Alexandra Daddario ("Detektyw"), Fred Hechinger ("Ósma klasa"), Jake Lacy ("Dziewczyny"), Brittany O'Grady ("Jej głos"), Natasha Rothwell ("Niepewne"), Sydney Sweeney ("Euforia") i Steve Zahn ("Treme"). W gościnnych rolach w produkcji pojawią się: Molly Shannon ("Rozwód"), Jon Gries ("Dream Corp LLC"), Jolene Purdy ("WandaVision"), Kekoa Kekumano ("Aquaman") i Lukas Gage ("Euforia").

Premiera nowego serialu HBO "Biały Lotos" odbędzie 12 lipca w HBO i HBO GO.

Więcej o: