Top 10 Netfliksa. Na szczycie oczywiście "Lupin", ale trzecie miejsce zaskakuje - to "Archiwista"

Jakie seriale i filmy najchętniej oglądają w tym momencie użytkownicy serwisu Netflix? Na szczycie Top 10 jest druga odsłona "Lupina", co nie powinno nikogo zaskoczyć - to jedna z najważniejszych premier ostatnich tygodni. Podobnie jak "Lucyfer" (druga lokata). Jednak już trzecie miejsce "Anarchisty" może dziwić.

Netflix na bieżąco tworzy ranking najchętniej oglądanych produkcji, aby ułatwić wybór filmu lub serialu wszystkim niezdecydowany widzom. Zazwyczaj pierwsze miejsca zajmują promowane nowości - i tak jest rzeczywiście w przypadku dwóch pierwszych tytułów na liście.

"Lupin", "Lucyfer", "Archiwista" - tak wygląda pierwsza trójka w Top 10 Netfliksa

"Lupin" z Omarem Sy to bardzo lubiany przez widzów francuski serial, którego druga część pojawiła się na platformie VOD 11 czerwca. W nowych odcinkach powróciła większość bohaterów z pierwszej części. W tym momencie można oglądać 10 odcinków produkcji.

Tuż za "Lupinem" uplasował się serial "Lucyfer" z Tomem Ellisem w tytułowej roli. To przykład produkcji uratowanej przez Netfliksa - na początku odcinki produkowane były na zlecenie jednej z amerykańskich telewizji, która zdecydowała się zakończyć ich realizację. Po apelach wiernych fanów Netflix postanowił uratować tytuł i zdecydowanie się mu to opłaciło. Lucyfer Morningstar rozwiązujący zagadki u boku detektyw Chloe Decker cieszy się sympatią w wielu krajach. W tym momencie Netflix pokazuje pięć sezonów, wiadomo, że szósty będzie ostatnim.

<<Reklama>> E-booki z serii "Lupin" są dostępne w Publio.pl >>

Zaciekawia pozycja nr trzy w Top 10 - jest to bowiem produkcja TVP "Archiwista" - serial, o którym raczej do tej pory nie było zbyt głośno. W TVP1 premierowe odcinki emitowane od stycznia do marca zeszłego roku według danych Nielsen Audience Measurement (dla Wirtualnych Mediów) oglądało średnio 1,33 mln osób. Tymczasem, od tygodnia utrzymuje się co najmniej w pierwszej piątce platformy streamingowej.

O czym opowiada serial "Archiwista"?

"Archiwista" to kryminalny serial proceduralny (z tzw. sprawą tygodnia), w którym tytułową rolę gra Henryk Talar. Wciela się w Henryka Mikosa, obdarzonego ponadprzeciętną pamięcią i inteligencją pracownika policyjnego archiwum, który stara się rozwiązać niewyjaśnione sprawy kryminalne sprzed lat. Pomaga mu w tym młoda i ambitna policjantka Zuza (Paulina Gałązka).

Serial jest także dostępny na VOD TVP.

Zobacz wideo "Archiwista" [ZWIASTUN]

18 czerwca Top 10 prezentuje się następująco.

  1. "Lupin"
  2. "Lucyfer"
  3. "Archiwista"
  4. "Katla"
  5. "Szkoła dla elity"
  6. "Bliźniak"
  7. "Smok życzeń"
  8. "Łasuch"
  9. "Słoneczny patrol"
  10. "Believe Me: The Abduction of Lisa McVey"
Więcej o: