Jeśli odwiedzacie dziś Gazeta.pl między godz. 7 a 14 (wtedy rusza Parada Równości), być może już widzieliście naszą akcję "Bez LGBT+ nie ma Polski". Z wielu tytułów na stronie głównej znikają w tym czasie litery L, G, B oraz T. Jeśli chcecie widzieć, dlaczego - kliknijcie w ten link.
"Była niesamowitą matką. Walczyła z tą podstępną chorobą z taką samą zaciekłością, z jaką żyła. Kocham cię na zawsze i do zobaczenia w drodze" - pisał Nick Guthe o swojej żonie Heidi Ferrer w mediach społecznościowych.
Heidi Ferrer, 26 maja, a więc tuż przed swoimi urodzinami, popełniła samobójstwo po ponad rocznej walce ze skutkami COVID-19 - poinformował mąż scenarzystki Nick Guthe. Kobieta zakaziła się koronawirusem w kwietniu ubiegłego roku i od tamtej pory zmagała się z długotrwałymi objawami zakażenia. W maju 2021 roku sytuacja stała się na tyle zła, że była przykuta do łóżka - podaje Deadline.
Ferrer od ponad 10 lat prowadziła bloga o nazwie "Girl to Mom". Pisała na nim zarówno o swoim życiu, jak i dorastaniu syna Bexona, który zmaga się ze skoliozą dziecięcą. We wrześniu ubiegłego roku zamieściła wpis, w którym opowiedziała o swojej walce ze skutkami koronawirusa. Artystka ciągle odczuwała przeszywający ból fizyczny, przez który nie mogła spać. Cierpiała również na drgawki neurologiczne oraz inne objawy, które pojawiały się z czasem.
"W najczarniejszych chwilach powiedziałam mężowi, że jeśli nie wyzdrowieję, to nie chcę tak żyć. Nie miałam skłonności samobójczych, po prostu nie widziałam żadnej jakości życia na dłuższą metę, a końca nie było widać" - pisała.
W ostatnim poście zamieszczonym na blogu, który został napisany przez jej męża, Nick przekazał, że Heidi Ferrer zdecydowała się na to, by "opuścić świat na swoich warunkach". Przed śmiercią podpisała zgodę na pobranie jej organów do przeszczepu.
Heidi Ferrer urodziła się 28 maja 1970 roku w Salina w stanie Kansas. Chciała zostać aktorką, dlatego przeprowadziła się do Los Angeles w latach 80. Kilka lat później zmieniła jednak zdanie i postanowiła, że będzie scenarzystką. Do jej najsłynniejszych produkcji należą "Jezioro marzeń" i "Pustkowie". Powstały one we współpracy z Kevinem Williamsonem i Julie Plec. Blogerką została w 2008 roku.
***
Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):