"Archiwista" TVP nowym hitem Netfliksa. O czym opowiada serial? Czy będzie drugi sezon?

Serial TVP "Archiwista" wciąż przebywa w TOP 10 produkcji, po które najchętniej sięgają polscy widzowie Netfliksa. O czym opowiada ten serial? Czy twórcy przewidują powstanie drugiego sezonu? Przekazujemy, co wiemy na ten temat.

Pierwszy i jedyny jak dotąd, liczący 12 odcinków, sezon kryminalnego serialu TVP "Archiwista" miał swoją premierę na Netflix w drugim tygodniu czerwca. Od tamtej pory znajduje się w zestawieniu TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji w serwisie. Serial dostępny jest tylko dla widzów z Polski.

Heidi Ferrer, scenarzystak 'Jeziora marzeń' nie żyjeHeidi Ferrer, scenarzystka "Jeziora marzeń" nie żyje

"Archiwista". O czym opowiada? Opis i obsada serialu

Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i... cierpliwie czekał. Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk. Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba - zbrojne ramię. Henryk i Zuza wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje - Tomasza Stachurę 

- głosi opis serialu.

Za reżyserię "Archiwisty" odpowiadają Robert Wichrowski i Maciej Żak. Autorami scenariusza są natomiast Piotr Rzepka, Katarzyna Górtat, Dominik W. Rettinger i Bartosz Janiszewski. W rolach głównych wystąpili Henryk Talar i Paulina Gałąska. W serialu pojawili się także m.in. Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido i Angelika Kurowska. Ze zwiastunem serialu "Archiwista" możecie zapoznać się poniżej:

Zobacz wideo "Archiwista" [ZWIASTUN]

"Archiwista". Kiedy zobaczymy drugi sezon?

Brak na razie oficjalnych informacji dotyczących drugiego sezonu produkcji, ale - jak wskazuje wypowiedź Piotra Mikołajczaka, jednego z twórców muzyki do "Archiwisty" - duża popularność, jaką cieszy się serial, daje na to spore szanse.

- Decyzja o powstaniu kolejnego sezonu musi być w pełni świadoma. Nie chcemy robić serialu dla nikogo. Jeżeli format się nie podoba, to wycofujemy się z tego pomysłu i staramy się znaleźć kolejną niszę. Wiadomo, że każdy producent chce robić serial, który będzie hitem. Telewizja to jest duży statek i trzeba poczekać chwilę, zanim wykona się skręt. Ten promil skrętu czasami jest bardzo długi i wiemy z historii, że czasem trzeba zrealizować jeszcze drugi i trzeci sezon, zanim ludzie pokochają głównego bohatera. U nas sytuacja wygląda zgoła inaczej, bo już po pierwszych odcinkach widzimy, że ludzie pokochali archiwistę - wyjaśnił w wywiadzie dla WP Mikołajczak.

Przypomnijmy, "Archiwista" zgromadził 1,33 mln widzów w momencie swojej styczniowej telewizyjnej premiery w TVP1.

SkazanaAgata Kulesza jako skazana sędzia - premiera w sierpniu

Więcej o: