''Outlander'' sezon 6 - kiedy premiera? To będzie trudny czas dla Claire i Jamiego

Kiedy będzie można obejrzeć 6 sezon ''Outlandera''? Odległa data premiery, skrócona lista odcinków i dużo emocji z traumą w tle - tak w skrócie zapowiada się 6 sezon ''Outlandera''. Sprawdź, co jeszcze wiadomo na ten temat i które tytuły pomogą wypełnić pustkę.

''Outlander'' - serial. Zarys fabuły 

Serial ''Outlander'' to wyjątkowe połączenie dramatu i romansu, widzowie mogą śledzić losy bohaterów na dwóch planach czasowych. Akcja toczy się równocześnie w latach 40. XVIII oraz latach 40. XX wieku. Główna bohaterka Claire Randall jest brytyjską pielęgniarką podczas II  wojny światowej, ale niespodziewanie przenosi się do XVIII wieku w sam środek konfliktu pomiędzy Szkocją i Anglią. W alternatywnej rzeczywistości jej losy splatają się z Jamiem Fraserem, chociaż w XX wieku zostawiła męża. 

Outlander sezon 6: kiedy będzie premiera? 

Wierni fani serialu chcą wiedzieć, jak potoczą się losy ich ulubionych bohaterów, ale odpowiedź na pytanie, kiedy będzie premiera 6 sezonu "Outlandera", nie jest do końca oczywista. Orientacyjną datę ustalono na początek 2022 roku. Wiadomo też, że zamiast 12 odcinków, widzowie zobaczą tylko 8. Czym jeszcze zaskoczy 6 sezon? 

Zobacz wideo Zobacz Popkulturę odcinek 82

''Outlander'' - Netflix. Co przyniesie nowa seria? 

Serial ''Outlander'' można obejrzeć na platformie Netflix. Duet producentów w postaci Matthew B. Roberts i Maril Davis odpowiada na pytania fanów w dedykowanym podcaście. Wiadomo już, że traumatyczne wydarzenia z sezonu 5 będą miały swoją kontynuację w 6 serii. Zgodnie z tym, co do tej pory zdradzili producenci 6 sezon "Outlandera'' będzie obfitował w bardzo emocjonalne i jednocześnie dramatyczne sceny. W podcaście można było usłyszeć między innymi, że:

To trudny sezon dla Claire i Jamiego, i dla wszystkich

''Outlander'' sezon 6 - obsada. Kogo zobaczymy na ekranie? 

W rozmowach producentów na temat nowej serii przewija się wątek rodziny Christie. Obsada ''Outlandera'' w 6 sezonie przyniesie kilka niespodzianek: 

 • Mark Lewis Jones wcieli się w postać Toma Christie, który jest protestantem i byłym więźniem Ardsmuir
 • Wraz z nim do serialu dołączą jego dzieci: Malva (w tej roli Jessica Reynolds), córka Toma oraz Allan (w tej roli Alexander Vlahos), określany jako nieufny syn Toma.

Główni bohaterowie serialu "Outlander" to między innymi:

 • Caitriona Balfe - Claire Randall
 • Sam Heughan - Jamie Fraser
 • Tobias Menzies - Frank Randall / Jonathan ''Czarny Jack'' Randall
 • Duncan Lacroix - Murtagh Fitzgibbons Fraser
 • Sophie Skelton - Brianna Randall Fraser
 • Richard Rankin - Roger Wakefield

''Outlander'' - lista podobnych seriali 

W oczekiwaniu na nowy sezon warto sięgnąć po podobne produkcje, poniżej prezentujemy listę seriali, którym być może chociaż w małym stopniu uda się wypełnić pustkę przed premierą nowego sezonu  ''Outlandera''. 

 • "Duma i uprzedzenie" - miniserial telewizyjny produkcji brytyjskiej na podstawie powieści Jane Austen. 
 • "Północ-Południe" -  amerykański miniserial, który został zrealizowany na podstawie trylogii ''Północ-Południe'' Johna Jakesa. 
 • "Jane Eyre" - telewizyjna adaptacja powieści Charlotte Brontë z 1847 roku pod tym samym tytułem.
 • "Black Sails" - amerykański przygodowy serial telewizyjny. 
 • "Spartakus" - fabuła serialu skupia się na losach Spartakusa, dowódcy powstania niewolników przeciwko Republice rzymskiej.
 • "The Last Kingdom" - brytyjski serial historyczny będący adaptacją serii powieści Bernarda Cornwella The Saxon Stories. 

Zobacz też: "Homeland" sezon 9. Czy doczekamy się kontynuacji?

Więcej o: