Netflix ekranizuje przerażający bestseller. Jest zwiastun "Kasztanowego ludzika"

Scenarzysta świetnego "The Killing" Soren Sveistrup i jego "Kasztanowy ludzik" to jeden z książkowych przebojów ostatnich lat, w Polsce został wydany w 2019 roku. Teraz Netflix prezentuje pierwszą filmową zapowiedź ekranizacji.

"Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno..." - zapowiada wydawca książki. Fabuła thrillera opowiada bowiem historię zbrodni popełnianych przez psychopatę terroryzującego Kopenhagę i próby jego złapania.

Bartosz Bielenia w 2020 roku zdobył Orła za rolę w filmie 'Boże Ciało' Orły 2021. Apel Bartosza Bieleni ws. LGBT+: Może szkoda się tak ograniczać?

Netflix - nowy serial to "Kasztanowy ludzik", dwójka detektywów tropi psychopatę

W materiałach promujących powieść Sveistrup można przeczytać: "Ktoś krwawo morduje swoje ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe ludziki. Policja szybko odkrywa, że ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą – chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną. Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca?

By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem. Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła... Nikt nie jest bezpieczny!".

Zobacz wideo "Kasztanowy ludzik" [ZWIASTUN]

Już niedługo możemy spodziewać serialowej ekranizacji od Netfliksa. Na razie wiadomo, że premiera duńskiej produkcji jest zaplanowana na jesień tego roku.

Stranger Things 4 "Stranger Things 4" coraz bliżej. W reklamie Google'a zobaczycie znajomego

Do sprawy seryjnego mordercy na ekranie przydzieleni zostają Danica Curcic w roli ambitnej młodej detektyw Naii Thulin oraz Mikkel Boe Følsgaard, który wciela się w jej nowego partnera Marka Hessa.

<<Reklama>> Książka "Kasztanowy ludzik" w formie e-booka jest dostępna w Publio.pl >>

Więcej o: