"Opowieść podręcznej" sezon 5. Kiedy zobaczymy jak June rozprawia się z Gilead?

"Opowieść podręcznej" to serial, który doczekał się już 4 sezonów, a kolejny pojawi się za jakiś czas. I choć miewał on lepsze i gorsze momenty, to wielu widzów wciąż czeka na kontynuację opowieści na podstawie powieści Margaret Atwood. Kiedy możemy spodziewać się 5 sezonu?

"Opowieść podręcznej" sezon 5: kiedy będzie można obejrzeć nowe odcinki?

Serial "Opowieść podręcznej" sezon 5 miał potwierdzony na długo nim do widzów trafiły odcinki czwartej serii. Towarzyszyło temu wiele spekulacji na temat tego, że może on być finałową odsłoną produkcji. Jednak ostatnie wypowiedzi twórców pozostawiają szerokie pole do spekulacji na temat tego, czy widzowie mogą liczyć na kolejny sezon, w którym June wciąż będzie zmagać się z otaczającym ją światem. 

Kiedy będzie można obejrzeć 5 sezon serialu "Opowieść podręcznej"? Ze względu na pandemię koronawirusa emisja czwartego sezonu uległa znacznemu opóźnieniu - widzowie mogli ją zobaczyć wiosną 2021. Wiele wskazuje na to, że na kolejną odsłonę przyjdzie im poczekać nawet rok, choć jak dotąd nie ma oficjalnych informacji w tej sprawie. 

"Opowieść podręcznej": o czym jest serial?

"Opowieść podręcznej" to dramat utrzymany w konwencji fantastyki naukowej. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości w USA. Władzę przejmuje tu junta, której uprzywilejowani przedstawiciele korzystają z tzw. podręcznych, które służą im jako surogatki. Kobiety te tracą wszelkie prawa, a każde nieposłuszeństwo jest surowo karane. Jedynym ich zadaniem jest zajście w ciążę (na drodze specjalnego rytuału) i urodzenie dziecka. Jedną z nich jest główna bohaterka June, zwana także Fredą lub Josephą, która nie może pogodzić się ze swoją sytuacją. Na przestrzeni kolejnych sezonów obserwujemy jej wewnętrzną walkę i rozwój, jaki przechodzi, by stać się wreszcie kobietą walczącą o swoje prawa, których ją pozbawiono. Jak zakończy się jej historia

Zobacz wideo Zobacz zwiastun czwartego sezonu serialu

"Opowieść podręcznej": obsada serialu

Obsada serialu "Opowieść podręcznej'' to przede wszystkim:

  • Elisabeth Moss - June Osborne
  • Yvonne Strahovski - Serena Waterford
  • Joseph Fiennes - Fred Waterford
  • Max Minghella - Nick Blaine
  • O-T Fagbenle - Luke Bankole
  • Ann Dowd - Ciotka Lydia
  • Amanda Brugel - Rita Blue
  • Madeline Brewer - Janine Lindo

"Opowieść podręcznej": książka, która stała się inspiracją dla serialu

"Opowieść podręcznej" trafiły na ekrany w 2017. Jednak książka, która stała się inspiracją dla serialu powstała wiele lat wcześniej. Wydała ją w 1985 roku kanadyjska pisarka Margaret Atwood. Polskie tłumaczenie trafiło na rynek w 1992 roku. Oznacza to, że historia ta jest dość dobrze znana, ale mimo to wciąż robi wielkie wrażenie na widzach. Książka zdobyła pierwszą w historii Nagrodę im. Arthura C. Clarke’a za najlepszą powieść science fiction opublikowaną w Wielkiej Brytanii. Stworzony w niej antyutopijny obraz miał być poczytywany jako krytyka wobec działań podejmowanych podczas prezydentury Reagana, które miały na celu ograniczenie emancypacji kobiet.

W 2019 na rynek trafił sequel "Opowieści podręcznej" pt.: "Testamenty". Przedstawione w nim wydarzenia rozgrywają się dokładnie 15 lat po wydarzeniach opisanych w pierwszej części. Motywy zawarte w książce są uwzględniane w nowych odsłonach serialu, tak więc czytelnicy na pewno dostrzegą nawiązania, także w piątym sezonie. 

Zobacz też: "The Boys" sezon 3. Kiedy znów będzie można śledzić przygody bohaterów?

<<Reklama>> Ebooki Margaret Atwood dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: