Najlepsze skandynawskie seriale na Netflixie, które musisz koniecznie zobaczyć!

Najlepsze skandynawskie seriale na Netflixie to całkiem spory wybór produkcji kryminalnych i nie tylko. Sprawdź, które znasz, a które musisz koniecznie nadrobić!

Skandynawskie seriale kryminalne, które musisz zobaczyć

Najlepsze seriale skandynawskie to zdecydowanie produkcje kryminalne. Tak się składa, że Skandynawowie są mistrzami budowania napięcia, dlatego ich seriale święcą triumfy na całym świecie. Efektów ich pracy nie mogło zabraknąć na jednej z najpopularniejszych obecnie platform streamingowych. Skandynawskie seriale kryminalne na Netflixie cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich wybór rośnie z miesiąca na miesiąc. Do najciekawszych propozycji należy bez wątpienia zaliczyć:

  • "Lilyhammer" - jest to opowieść o gangsterze, który po dołączeniu do programu ochrony świadków postanawia opuścić Nowy Jork i osiedlić się w Norwegii. Wybór pada na Lillehammer, gdzie odbywała się Olimpiada Zimowa, która przypadła do gustu kryminaliście. Niestety życie tutaj różni się mocno od jego wyobrażeń. 
  • "Nobel" - to serial wojenno-sensacyjny, w którym powracający z wojny w Afganistanie żołnierz norweski zostaje wplątany w aferę polityczną, której konsekwencje mogą mieć poważne znaczenie dla całego świata
  • "Borderliner" - to kolejna norweska propozycja, która pokazuje historię policjanta, który zostaje wciągnięty w śledztwo dotyczące samobójstwa pewnego mężczyzny. Szybko okazuje się, że ze sprawą może mieć coś wspólnego brat śledczego...

Seriale skandynawskie, czyli nie tylko kryminał

Seriale skandynawskie to jednak nie tylko kryminał i sensacja. Skandynawowie mogą pochwalić się niebanalnym humorem i podejściem do życia, które można zaobserwować w ich serialach. Wystarczy wziąć pod uwagę serial "Norsemen", który z potężną dawką czarnego humoru ukazuje, jak wyglądało życie pewnego klanu Wikingów. Równie dobrze Norwegowie radzą sobie z gatunkiem komedii romantycznej, czego dowodem jest serial "Facet na święta". Lekka, humorystyczną opowieść o singielce Johanne, która pod wpływem impulsu przekazuje rodzinie informację, że na święta przyjedzie z partnerem, którego tak naprawdę jeszcze nie ma, doskonale wprowadza w świąteczny klimat. Ciekawą propozycją jest także "Rodzina Plus", która na przykładzie rozwiedzionych Lisy i Patrika, którzy próbują ułożyć swoje życie rodzinne na nowo, pokazuje obraz współczesnego społeczeństwa skandynawskiego. 

Szwedzkie seriale kryminalne: najlepsze propozycje 

Szwedzkie kryminały znane są czytelnikom na całym świecie. Stieg Larsson, Camilla Läckberg czy Henning Mannkell to tylko cząstka pisarzy szwedzkich, których powieści podbiły świat. Jednak nie tylko książki biją rekordy popularności. Równie dobrze radzą sobie szwedzkie seriale kryminalne, które cenione są za dobrą fabułę, stopniowo budowane napięcie i realizację. Na Netflixie znajdziemy kilka ciekawych produkcji wprost z Półwyspu Skandynawskiego. Jedną z nich jest bez wątpienia "Kalifat" - jeden z najgłośniejszych seriali na platformie. Skupia się on na losach trzech kobiet, których losy krzyżują się wokół planowanego przez ISIS zamachu, do którego ma dojść w Szwecji. Każda z nich znajduje się w odmiennej sytuacji życiowej, różnią się także pod względem poglądów.

Zobacz też: "The Boys" sezon 3. Kiedy znów będzie można śledzić przygody bohaterów?

Seriale skandynawskie na Netflixie

Jakie jeszcze seriale skandynawskie na Netflixie warto obejrzeć?

  • ''Ragnarok''
  • "Rita"
  • "Ruchome Piaski"
  • "The Rain"
Zobacz wideo Zobacz Popkulturę odcinek 82
Więcej o: