"Wywiad z wampirem" będzie miał swoją serialową wersję. Prace nad produkcją już ruszyły

Stacja AMC wykupiła prawa do adaptacji 18 najpopularniejszych powieści Anne Rice, a na pierwszy ogień bierze bestsellerową książkę "Wywiad z wampirem", która na początku lat 90. stała się podstawą scenariusza przebojowego filmu o tym samym tytule. Teraz ma powstać na jej kanwie serial, a jego premiera zapowiedziana jest na 2022 rok.

Choć Brad Pitt i Tom Cruise za udział w "Wywiadzie z wampirem" dostali Złote Maliny dla najgorszego ekranowego duetu, to i tak nie stanęło na przeszkodzie do tego, by film zyskał miano kultowego. Od premiery produkcji minęło już ponad 25 lat, a stacja AMC doszła do wniosku, że pora na serial na podstawie tej samej książki.

Zobacz wideo Ranking najlepszych scen, w których Brad Pitt... je!

Będzie serial "Wywiad z wampirem"

Wszystko zaczęło się od książki Anny Rice. "Wywiad z wampirem" wydany został w roku 1976. To pierwsza część cyklu "Kroniki wampirów", która uznawana jest jednocześnie za najlepszą. Głośna ekranizacja powieści w kinach pojawiła się w 1994 roku. Teraz pisarka, razem ze swoim synem Christopherem, będzie pełnić funkcję producentów wykonawczych nowego serialu. Za produkcję będzie odpowiedzialny twórca tak przebojowych seriali jak "Trawka" i "Perry Mason" czyli Rolin Jones. W oświadczeniu od ekipy filmowej czytamy:

Wyzwanie, jakim jest adaptacja przełomowej i wciągającej książki Anne Rice na potrzeby telewizji jest jednocześnie przerażające, jak i zachwycające. Mamy już doświadczenie przy tworzeniu tak wyjątkowych ekranizacji, więc zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności i powinności, jakie mamy wobec materiału. Wierzymy jednak, że AMC i Rolin Jones mają wszystko, co potrzebne, żeby sprostać temu zadaniu i uda im się zaintrygować i zabawić zarówno wiernych czytelników Anne Rice, jak i tych, którzy jeszcze nie znają jej prac.

Faktem jest, że stacja AMC ma na koncie tak uznane produkcje jak "Breaking Bad" czy "Zadzwoń do Saula".

Kiedy w 1994 roku na ekrany kin trafił film "Wywiad z wampirem" z Bradem Pittem i Tomem Cruisem w rolach głównych, widzowie na całym świecie byli zachwyceni, a branżą filmowa obrzuciła produkcję licznymi nagrodami. Film dostał dwie BAFTY (za zdjęcia i scenografię), cztery Staruny (dla najlepszego horroru, za charakteryzację, najlepsze kostiumy i za najlepszą rolę młodej aktorki, czyli Kristen Dunst), trzy Złote Popcorny od MTV (Brad Pitt został w ramach plebiscytu okrzyknięty najlepszym aktorem i najbardziej pożądanym mężczyzną, a Kristen Dunst nagrodzono za przełomową rolę). DO tego przyszły też dwie nominacje do Oscara (muzyka i scenografia) oraz dwie nominacje do ZLotych Globów (dla Kristen Dunst i za muzykę). Do teraz była to najwierniejsza adaptacja książki Anne Rice, ale to ma szansę się zmienić.

Więcej o: