Ta sprawa przyczyniła się do zniesienia kary śmierci w Wielkiej Brytanii. "Zabójca z Rillington Place" w lipcu w TV

W latach 40. i 50. XX wieku w angielskim Notting Hill grasował seryjny morderca John Christie. Wskutek tragicznej pomyłki za jego zbrodnie skazano niewinnego człowieka. Sprawa przyczyniła się do zniesienia kary śmierci w Wielkiej Brytanii, a mimo upływu lat ta historia nadal fascynuje. Opowiada o niej serial "Zabójca z Rillington Place".

W produkcji, która miała premierę w 2016 roku, scenarzyści wykorzystali oryginalne materiały źródłowe z państwowych archiwów, a także nowe wywiady z żyjącymi krewnymi bohaterów.

O czym opowiada fabuła trzyodcinkowej produkcji?

Po dziewięciu latach życia w rozłące, John Reginald Christie i jego żona Ethel wprowadzają się do mieszkania na parterze przy Rillington Place 10 w zachodnim Londynie. Próba przystosowania się do nowego życia jest szczególnie trudna dla Ethel. Stara się jednak zadowolić swojego męża. 10 lat później niepiśmienny Timothy Evans i jego żona Beryl zajmują lokal na piętrze. Nawiązują znajomość z Johnem, a jego opowieści wywierają na nich ogromny wpływ. Po tym, jak Beryl rodzi drugie dziecko, małżeństwo z trudem wiąże koniec z końcem. Przystają na propozycję Johna, który oferuje im swoją pomoc, nie spodziewają się jednak tragicznych konsekwencji tej decyzji.

Zobacz wideo Lata 70. to był fantastyczny czas dla trylogii filmowych [Popkultura]

W rolach głównych występują Tim Roth ("Pulp Fiction", "Nienawistna ósemka"), Samantha Morton ("Raport mniejszości") Nico Mirallegro ("My Mad Fat Diary") oraz znana z "Obsesji Eve" Jodie Comer.

Każda część serii przedstawia osobny punkt widzenia wszystkich uwikłanych w makabryczne wydarzenia - Ethel, Timothy’ego i samego Johna Christie. Scenarzyści prześledzili kroki, które doprowadziły do oskarżenia Timothy’ego o morderstwo, podczas gdy Johnowi nie postanowiono zarzutów aż do jego aresztowania w 1953 roku.

 

Premiera serialu "Zabójca z Rillington Place" jest zaplanowana na 25 lipca o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w niedziele o tej samej porze.

Więcej o: