Najlepsze seriale oryginalne Netflixa - te historie warto poznać

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa to trzymające w napięciu produkcje, od których trudno się oderwać. Poznaj tytuły czterech najciekawszych historii.

"Snowpiercer" – wsiądź do pociągu, mknącego przez zamarzniętą pustynię

"Snowpiercer" to jedna z propozycji, która przypadnie do gustu fanom akcji i fantastyki naukowej. Mroczna opowieść, inspirowana komiksem francuskich autorów, Jacques'a Loba i Jeana-Marca Rochette'a, szybko znalazła liczne grono odbiorców, obserwujących z zapartym tchem losy bohaterów serialowej adaptacji. Historia, zaprezentowana w produkcji Netfliksa, została wcześniej przedstawiona w filmie "Snowpiercer: Arka przyszłości" z 2013 (reż. Joon-ho Bong).

Akcja serialu toczy się w postapokaliptycznym świecie, pogrążonym w całkowitym chaosie przez śmiertelnie niebezpieczną, niekończącą się zimę. W tych ekstremalnych warunkach nie ma mowy o przeżyciu na zewnątrz. Garstka ocalałych otrzymała jednak szansę, chroniąc się w gigantycznym pociągu Snowpiercer, nieustannie okrążającym świat. W wagonach, wyraźnie podzielonych na klasy społeczne, dochodzi w końcu do buntu.

"Snowpiercer" został podzielony na dwa dziesięcioodcinkowe sezony. W obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Jennifer Connelly (Melanie Cavill), Daveed Diggs (Andre Layton), Alison Wright (Ruth), Iddo Goldberg (Bennett Knox), Lena Hall (Panna Audrey) czy Annalise Basso (LJ Folger).      

"Homeland" sezon 9. Czy doczekamy się kontynuacji?

"Cobra Kai" – liczysz na widowiskowe sceny sztuk walki? Tutaj ich nie zabraknie             

"Cobra Kai" to kolejna produkcja oryginalna Netfliksa, na którą warto zwrócić uwagę. Wciągający serial akcji, z widowiskowymi scenami sztuk walki, jest kontynuacją głośnych filmów z lat 80., należących do serii "Karate Kid".

Produkcja Netfliksa, przyciągająca przed ekrany miłośników filmów o sztukach walki, rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach mających miejsce w "Karate Kid". Johnny Lawrence (William Zabka) postanawia znów otworzyć dojo Cobra Kai. Rozpoczyna się ponowna rywalizacja między nim a jego dawnym przeciwnikiem, Danielem LaRusso (Ralph Macchio).

Jak dotąd powstały trzy sezony serialu "Cobra Kai". Każdy z nich składa się z dziesięciu odcinków. W planach jest również realizacja czwartego sezonu, którego premiera ma odbyć się w 2022 roku.

Zobacz wideo Dowiedz się więcej o serialu "Cobra Kai''

"Narcos" – poznaj historię, opartą na prawdziwych wydarzeniach

"Narcos" jest jedną z ważniejszych produkcji, stworzonych przez serwis Netflix. Serial kryminalny, który zyskał wielką popularność wśród odbiorców, przedstawia bliżej historię walki stróżów prawa z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi. Seria oparta została na prawdziwych wydarzeniach z końca lat osiemdziesiątych.

Mocna historia, ukazuje mroczny świat narkotykowego bossa, Pabla Escobara (w tej roli Wagner Moura). Kres jego działaniom stara się położyć amerykański agent Steve Murphy (Boyd Holbrook) i towarzyszący mu agent DEA, Javier Peña (Pedro Pascal).  

Serial otrzymał w 2016 roku dwie nominacje do Złotych Globów: w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" i "Najlepszy aktor w serialu dramatycznym" (Wagner Moura).

WATAHA''Wataha'': sezon 4 - czy będzie kolejny sezon popularnej serii?

"Formuła 1: Jazda o życie" – dzięki tej produkcji spojrzysz na wyścigi z całkiem innej strony

"Formuła 1: Jazda o życie" to produkcja, która może zaciekawić nie tylko fanów sportu. Dokumentalny serial Netfliksa szybko znalazł wierną grupę odbiorców, śledzących z zapartym tchem opowieść o kulisach najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wyścigów samochodowych. Twórcom udało się uchwycić wspaniały obraz, prezentujący widzom prawdziwe oblicze popularnego sportu.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun serialu "Formula 1: Jazda o życie"

"Formuła 1: Jazda o życie" to serial pełen sportowych emocji. Nie brakuje w nim wspaniałej rywalizacji i dynamicznej akcji. Seria składa się z trzech dziesięcioodcinkowych sezonów, które mogą stać się wspaniałą okazją do udanej rozrywki i zainteresowania się wyjątkowym sportem. Warto również wiedzieć, że w drugim sezonie produkcji znalazł się odcinek, poświęcony polskiemu kierowcy, Robertowi Kubicy.

Zobacz też: "Wychowane przez wilki" HBO. Serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta [gdzie obejrzeć, obsada, recenzja]

Więcej o: