Najlepsze seriale oryginalne Netflixa - te historie warto poznać

Najlepsze seriale oryginalne Netflixa to trzymające w napięciu produkcje, od których trudno się oderwać. Poznaj tytuły czterech najciekawszych historii.

"Snowpiercer" – wsiądź do pociągu, mknącego przez zamarzniętą pustynię

"Snowpiercer" to jedna z propozycji, która przypadnie do gustu fanom akcji i fantastyki naukowej. Mroczna opowieść, inspirowana komiksem francuskich autorów, Jacques'a Loba i Jeana-Marca Rochette'a, szybko znalazła liczne grono odbiorców, obserwujących z zapartym tchem losy bohaterów serialowej adaptacji. Historia, zaprezentowana w produkcji Netfliksa, została wcześniej przedstawiona w filmie "Snowpiercer: Arka przyszłości" z 2013 (reż. Joon-ho Bong).

Akcja serialu toczy się w postapokaliptycznym świecie, pogrążonym w całkowitym chaosie przez śmiertelnie niebezpieczną, niekończącą się zimę. W tych ekstremalnych warunkach nie ma mowy o przeżyciu na zewnątrz. Garstka ocalałych otrzymała jednak szansę, chroniąc się w gigantycznym pociągu Snowpiercer, nieustannie okrążającym świat. W wagonach, wyraźnie podzielonych na klasy społeczne, dochodzi w końcu do buntu.

"Snowpiercer" został podzielony na dwa dziesięcioodcinkowe sezony. W obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Jennifer Connelly (Melanie Cavill), Daveed Diggs (Andre Layton), Alison Wright (Ruth), Iddo Goldberg (Bennett Knox), Lena Hall (Panna Audrey) czy Annalise Basso (LJ Folger).      

"Cobra Kai" – liczysz na widowiskowe sceny sztuk walki? Tutaj ich nie zabraknie             

"Cobra Kai" to kolejna produkcja oryginalna Netfliksa, na którą warto zwrócić uwagę. Wciągający serial akcji, z widowiskowymi scenami sztuk walki, jest kontynuacją głośnych filmów z lat 80., należących do serii "Karate Kid".

Produkcja Netfliksa, przyciągająca przed ekrany miłośników filmów o sztukach walki, rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach mających miejsce w "Karate Kid". Johnny Lawrence (William Zabka) postanawia znów otworzyć dojo Cobra Kai. Rozpoczyna się ponowna rywalizacja między nim a jego dawnym przeciwnikiem, Danielem LaRusso (Ralph Macchio).

Jak dotąd powstały trzy sezony serialu "Cobra Kai". Każdy z nich składa się z dziesięciu odcinków. W planach jest również realizacja czwartego sezonu, którego premiera ma odbyć się w 2022 roku.

Zobacz wideo Dowiedz się więcej o serialu "Cobra Kai''

"Narcos" – poznaj historię, opartą na prawdziwych wydarzeniach

"Narcos" jest jedną z ważniejszych produkcji, stworzonych przez serwis Netflix. Serial kryminalny, który zyskał wielką popularność wśród odbiorców, przedstawia bliżej historię walki stróżów prawa z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi. Seria oparta została na prawdziwych wydarzeniach z końca lat osiemdziesiątych.

Mocna historia, ukazuje mroczny świat narkotykowego bossa, Pabla Escobara (w tej roli Wagner Moura). Kres jego działaniom stara się położyć amerykański agent Steve Murphy (Boyd Holbrook) i towarzyszący mu agent DEA, Javier Peña (Pedro Pascal).  

Serial otrzymał w 2016 roku dwie nominacje do Złotych Globów: w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" i "Najlepszy aktor w serialu dramatycznym" (Wagner Moura).

"Formuła 1: Jazda o życie" – dzięki tej produkcji spojrzysz na wyścigi z całkiem innej strony

"Formuła 1: Jazda o życie" to produkcja, która może zaciekawić nie tylko fanów sportu. Dokumentalny serial Netfliksa szybko znalazł wierną grupę odbiorców, śledzących z zapartym tchem opowieść o kulisach najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wyścigów samochodowych. Twórcom udało się uchwycić wspaniały obraz, prezentujący widzom prawdziwe oblicze popularnego sportu.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun serialu "Formula 1: Jazda o życie"

"Formuła 1: Jazda o życie" to serial pełen sportowych emocji. Nie brakuje w nim wspaniałej rywalizacji i dynamicznej akcji. Seria składa się z trzech dziesięcioodcinkowych sezonów, które mogą stać się wspaniałą okazją do udanej rozrywki i zainteresowania się wyjątkowym sportem. Warto również wiedzieć, że w drugim sezonie produkcji znalazł się odcinek, poświęcony polskiemu kierowcy, Robertowi Kubicy.

Zobacz też: "Wychowane przez wilki" HBO. Serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta [gdzie obejrzeć, obsada, recenzja]

Więcej o: