Netflix. Michelle Yeoh dołącza do obsady "The Witcher: Blood Origin"

Michelle Yeoh, znana między innymi z produkcji "Star Trek: Discovery", dołącza do obsady prequela "Wiedźmina" Netfliksa. W kogo wcieli się aktorka? Kogo jeszcze zobaczymy w miniserialu?
Zobacz wideo Popkultura [ODCINEK 16]

Michelle Yeoh to malezyjska aktorka, którą w ostatnim czasie mogliśmy podziwiać w wielu popularnych produkcjach, między innymi serialu "Star Trek: Discovery", komediach romantycznych "Last Christmas" i "Bajecznie bogaci Azjaci" czy drugiej części "Strażników galaktyki". W kogo Yeoh wcieli się w najnowszym serialu Netfliksa?

Kolejna gwiazda dołącza do prequelu "Wiedźmina". Kogo zagra Michelle Yeoh?

"The Witcher: Blood Origin" to sześcioodcinkowa produkcja osadzona w świecie elfów, 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu "Wiedźmin" (2019). W najnowszej serii opartej na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego zobaczymy losy pierwszego Wiedźmina, a także odkryjemy wydarzenia, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", gdy połączyły się światy potworów, ludzi i elfów.

Michelle Yeoh została obsadzona w roli Scíana - elfa świetnie posługującego się mieczem. Broń została jej jednak skradziona. "Jako Scían, ostatnia ze swojego wędrownego plemienia elfów, wyruszy w śmiertelnie niebezpieczną misję, która zmieni losy Kontynentu" - pisze na temat postaci Netflix.

"The Witcher: Blood Origin" - kogo jeszcze zobaczymy w produkcji?

Wiadomo, że w prequelu "Wiedźmina" zobaczymy między innymi Jodie Turner-Smith, która wcieli się w wojowniczkę Éile czy Laurence'a O'Fuaraina, który zagra Fjalla. Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, a Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym. 

- To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów - wypowiedział się na temat nowej miniserii amerykańskiego giganta Andrzej Sapkowski

Więcej o: