Spór o "Magię nagości". KRRiT chce ukarać ZOOM TV za emisję randkowego show

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce ukarać Kino Polska TV SA, nadawcę telewizji naziemnej Zoom TV, za emitowanie zagranicznych edycji randkowego show "Magia nagości". Polską edycję tego programu zaplanowano na 14 maja, jednak emisję ostatecznie została wstrzymana.

Zagraniczne odcinki "Magii nagości", emitowane przez ZOOM TV, cieszyły się sporą popularnością. Polski odpowiednik miał być najdroższą inwestycją stacji od początku jej trwania, jednak edycja ta nie doczekała się nawet swojej premiery.

Zobacz wideo "Teściowie" - Ostaszewska, Dorociński, Kuna i Woronowicz w komedii roku! Zobacz zwiastun

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji toczy spór z ZOOM TV. Wszystko przez "Magię nagości"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce ukarać Kino Polska TV SA, nadawcę telewizji naziemnej Zoom TV, za randkowe show "Magia nagości". - W departamencie monitoringu KRRiT prowadzone jest postępowanie w sprawie ukarania nadawcy karą pieniężną w związku z naruszeniem art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji - informuje "Presserwis" rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska.

Jak podaje portal, przepis ten mówi, że "audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość".

Naked Attraction Na podstawie nagiego ciała wybierają, z kim chcą iść na randkę. Będzie polska wersja

Niezależnie od tego postępowania, KRRiT otrzymała też skargi na emisję zagranicznych edycji "Magii nagości". Prace dotyczące uwag widzów jeszcze trwają - informuje "Press". W związku z taką reakcją odbiorców, Zoom TV podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na14 maja premiery polskiej edycji randkowego show.

O co chodzi w "Magii nagości"? Na czym polega kontrowersyjne show?

"Magia nagości" to randkowe show, podczas którego kobieta lub mężczyzna stają przed dość osobliwym wyborem. Widząc tylko nagie ciała kandydatów i kandydatek, muszą wytypować dwójkę, która najbardziej przypadnie im do gustu. W kolejnym etapie zobaczą twarze swoich faworytów i podejmą decyzję odnośnie do tego, z kim pójdą na randkę.

Kasia Koczułap Chce sprawić, aby Polacy mieli lepsze życie seksualne. W tym celu stworzyła darmową aplikację

Zoom TV emituje zagraniczne edycje "Magii nagości" od marca 2019 roku. Dotychczas na antenie pojawiły się odcinki m.in. brytyjskiej, duńskiej i niemieckiej wersji programu.

Więcej o: