Powstaje polska wersja "The Office"! W rolach głównych m.in. Vanessa Alexander

Tego się nie spodziewaliśmy! CANAL+ Polska we współpracy z BBC Studios realizuje polską wersję kultowego "The Office".

Ruszyły zdjęcia do polskiej wersji jednego z najpopularniejszych seriali wszechczasów. W "The Office PL" wystąpią m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz. Premiera serialu już tej jesieni.

Nowy serial CANAL+. Polska wersja wielkiego hitu

To jest coś niespodziewanego, co jednocześnie napawa nadzieją i obawą. Z jednej strony, zarówno brytyjska wersja, jak i amerykański odpowiednik, to genialne produkcje, więc chętnie zobaczymy polską wersję. Z drugiej strony, doskoczyć do poziomu tamtych seriali łatwo nie będzie. Mockumentary stworzone przez Ricky'ego Gervaisa dla stacji BBC, a właściwie wersja, którą w USA nakręcili potem ze Stevem Carellem w roli głównej, to według Nielsena najchętniej oglądany przez Amerykanów serial w 2020 roku. To w nim zaczęła się m.in. kariera Johna Krasinskiego.

Zobacz wideo John Krasinski - jedna z nas go uwielbia [POPkultura]

- W lipcu mija 20 lat odkąd "The Office" Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach - mówi André Renaud z BBC Studios. Z kolei Małgorzata Seck, wiceprezeska zarządu ds. programowych CANAL+ Polska dodaje:

Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią.

W polskiej wersji "The Office" charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów ma być testem na dystans Polaków do samych siebie.

Mata pierwszym Polakiem na liście przebojów Billboardu. Teledysk do 'Kiss cam (podryw roku)' Mata pierwszym Polakiem na liście Billboard!

- W przypadku serialu komediowego wyznacznikiem jakości jest brak cenzury, jeśli chodzi o żart, o język. Dlatego w "The Office PL" pozwalamy sobie na więcej niż w konwencjonalnej komedii w odcinkach, przekraczamy granice, dajemy do myślenia. I to jest właśnie premium. Naszą ambicją jest, żeby serial "The Office PL" był elementem masowej kultury, który wpływa na społeczeństwo. Serial komediowy może być również narzędziem kształtowania postaw - podkreśla Seck.  

"The Office PL". Bez cenzury w Siedlcach

- Pierwszą rzeczą, nad którą zaczęliśmy się zastanawiać, to jak zaadaptować serial, który ma już 20 lat. Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że musimy go zaktualizować, by odpowiedzieć na oczekiwania współczesnego widza - mówi główny scenarzysta Łukasz Sychowicz i dodaje:

Napisaliśmy swoje własne scenariusze, inspirowane pierwowzorem. Mamy więc tych samych bohaterów, relacje między nimi, formę. Aczkolwiek uznaliśmy, że mamy na tyle dużo polskości dookoła, plus minęło dwadzieścia lat, że dodawanie "smaczków" do oryginalnych scenariuszy to nie będzie to. Dlatego napisaliśmy wszystko na nowo.

Magdalena Różdżka jako detektyw w serialu 'Rojst'97' dostępnym na platformie Netflix "Rojst'97" to świetnie oddane realia lat 90., mrok i doskonałe aktorstwo

Akcja "The Office PL" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka". Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników "Kropliczanki".

Będzie zupełnie nowa postać. W tej roli Vanessa Alexander

- O wyjątkowości "The Office PL"  świadczyć będzie również wprowadzenie do świata przedstawionego silnej kobiecej bohaterki. Świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu. Patrycja - w tej roli Vanessa Aleksander - to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich "rekinów biznesu", która wkraczając w progi biura "Kropliczanki", przełamuje stary ład - opowiada reżyser Maciej Bochniak. - Dzięki temu rozwiązaniu będzie bardziej iskrzyć w tej całej układance. Główny bohater dostanie równoprawną przeciwniczkę, przed którą nagle będzie się musiał wykazywać większą czujnością. Wszystkie jego szalone pomysły będą musiały podlegać rewizji, bo obok jest bohaterka, która ma równie absurdalne pomysły. Teraz rozegra się walka, kto zdominuje i zawładnie tą biedną ekipą - wyjaśnia.

Vanessa Alexander to aktorka, która zebrała dobre recenzje z rolę w filmie "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy. Ma koncie role m.in. w serialach "Wojenne dziewczyny", "Na noże" i "Belle Epoque".

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander, Adama Woronowicza znaleźli się: Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję serialu komediowego, tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.    

Premiera serialu planowana jest jesienią w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ online na canalplus.com.

Więcej o: