Wiedźmin ma nową bohaterkę. Sophia Brown w jednej z głównych ról "The Witcher: Blood Origin"

Netflix poinfomował, że obsada serialu "The Witcher: Blood Origin" poszerzyła się o nową aktorkę. W kogo wcieli się Sophia Brown? Kiedy możemy spodziewać się, że twórcy uchylą rąbka tajemnicy na temat daty premiery nowej produkcji?

Do obsady "The Witcher: Blood Origin" dołączyła właśnie Sophia Brown ("Piękna i Bestia", "Nieposłuszne"). Aktorka wcieli się w Éile, zastępując Jodie Turner-Smith.

"Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia" - piszą twórcy serialu.

Wcześniej Netflix poinformował, że w obsadzie "The Witcher: Blood Origin" znaleźli się także Michelle Yeoh (Scían) oraz Laurence O'Fuarain (Fjall).

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

"The Witcher: Blood Origin". O czym będzie ten serial?

To kolejna produkcja Netfliksa oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Akcja nowego serialu osadzonego w wiedźmińskim uniwersum dziać się będzie 1200 lat przed historią Geralta z Rivii.

"Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu ‘Wiedźmin’. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do 'Koniunkcji Sfer', kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się" - przekazał Netflix w opisie serialu.

"The Witcher: Blood Origin". Kiedy premiera?

Data premiery "The Witcher: Blood Origin" nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że zdjęcia do serialu mają zakończyć się w listopadzie tego roku.

9 lipca o godz. 19:00 startuje WitcherCon - wspólne wydarzenie CD Projekt RED i platformy Netflix, transmitowane na ich kanałach na YouTube oraz na Twitchu. Organizatorzy zapowiadają m.in. interaktywne panele dyskusyjne twórców gier i serialu o przygodach Geralta czy omawianie legend, bestiariusza i historii wiedźmińskiego świata.

W imprezie wezmą udział gwiazdy serialu "Wiedźmin" - Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anna Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri), Mimî M Khayisa (Fringilla Vigo), Paul Bullion (Lambert) - oraz showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich. Są zatem spore szanse, że w najbliższym czasie poznamy więcej szczegółów dotyczących drugiego sezonu "Wiedźmina", a być może i produkcji "The Witcher: Blood Origins".

Pełny harmonogram WitcherConu dostępny jest tutaj.

 
Więcej o: