"Resident Evil: Wieczny mrok" już na Netfliksie. Jakie są pierwsze recenzje?

8 lipca na platformie streamingowej Netflix pojawił się serial animowany "Resident Evil: Wieczny mrok". Akcja skoncentrowana jest na dwójce bohaterów, a cała historia zaczyna się od włamania do Białego Domu.

"Resident Evil: Wieczny mrok" zadebiutował na Netfliksie w czwartek 8 lipca. Serial animowany wykonany jest w technice CGI (obrazów generowanych komputerowo). Za produkcję odpowiada Hiroyuki Kobayashi, który pracował zarówno nad filmami ("Resident Evil: Ostatni rozdział", "Resident Evil: Potępienie"), jak i grami z serii Resident Evil (Resident Evil 4 oraz 6).

 

"Resident Evil: Wieczny mrok" zadebiutował na Netfliksie 

"Resident Evil: Wieczny mrok" skupia się na dwójce bohaterów - Leonie S. Kennedym oraz Claire Redfield, którzy znani są graczom z gry Resident Evil 2. Sama akcja zaczerpnięta jest natomiast z czwartej i piątej części gier. Serial zaczyna się od włamania do Białego Domu.

Na miejsce wysłany zostaje Leon, który odkrywa, że w rezydencji prezydenta Stanów Zjednoczonych grasuje grupa zombie. Mężczyzna łączy swoje siły z Claire, która prowadzi akcję humanitarną.

Stranger Things 3"Stranger Things" dostanie piąty sezon? "Podwaliny pod przyszłe wątki"

Pierwszy sezon serialu Netfliksa składa się zaledwie z czterech odcinków, które trwają po mniej niż pół godziny. Dziennikarz serwisu ppe.pl pisze, że to właśnie jedna z wad tej produkcji. W jego opinii serial jest za krótki, by interesująco rozwinąć wątki bohaterów. Role poboczne nie mają szans zapaść w pamięć, a relacja bohaterów jest przedstawiona "bardzo płytko".

Jonathan Wilson z "Ready Steady Cut" dodaje natomiast, że serial ma "świetne momenty", ale jest też niespójny, co może zdenerwować fanów gry. Zwraca też uwagę na brak dobrze napisanych drugoplanowych postaci oraz to, że historia tylko przez połowę czasu trzyma widza w napięciu. Na razie średnia ocen "Resident Evil: Wieczny mrok" w serwisie Rotten Tomatoes wynosi 56 proc.

Do końca 2021 roku ma ukazać się gra Resident Evil 4 VR, a w listopadzie do kin wejdzie kinowy reboot popularnego cyklu z Milą Jovović w obsadzie. Wciąż za mało? Netflix poinformował ostatnio, że jest w trakcie prac nad aktorskim serialem nawiązującym do świata Resident Evil.

Wiedźmin, sezon 2."Wiedźmin" - sezon 2. Kiedy premiera hitu Netflixa?

Więcej o: