Emmy 2021 - lista nominacji. "The Crown" i "The Mandalorian" tegorocznymi rekordzistami

Tegoroczne nominacje do Emmy 2021, czyli telewizyjnych Oscarów, zostały ogłoszone. Które seriale mają największą szansę na wygraną? Zdecydowanymi rekordzistami w tym roku okazały się "The Crown" oraz "The Mandalorian", które zgarnęły po 24 nominacje.

- Telewizja zapewniła w tym roku koło ratunkowe dla tak wielu osób na całym świecie, zapewniając stałe źródło rozrywki, informacji i inspiracji podczas niektórych z naszych najtrudniejszych dni - mówił Frank Scherma, prezes i dyrektor generalny Akademii Telewizji we wtorek podczas ogłoszenia nominacji do Emmy 2021.

- Cieszymy się, że możemy uhonorować różnorodność narracji w dzisiejszej telewizji, doceniając utalentowanych artystów, programy, producentów, reżyserów i rzemieślników w całej naszej branży i świętując ich zaangażowanie w to niezwykłe medium - dodał. 

Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst" [Popkultura]

Emmy 2021. Które produkcje zdobyły najwięcej nominacji? 

Niekwestionowanymi faworytami podczas tegorocznych nominacji są seriale "The Crown" oraz "The Mandalorian", które zdobyły po 24 nominacje. Tuż za nimi plasuje się jednak jeszcze kilka tytułów: "WandaVision" z 23 nominacjami, "Opowieść podręcznej" i "Saturday Night Live" z 21 nominacjami, "Ted Lasso" z 20 nominacjami czy "Gambit królowej", "Mare z Easttown" i "Kraina Lovecrafta" z 18 nominacjami. Wśród nadawców największą liczbą nominacji cieszyć się może HBO razem z HBO Max - 130, z kolei Netfliz zdobył "zaledwie" 129 nominacji. Na trzecim miejscu znalazł się Disney+ z 71 nominacjami. 

Emmy 2021. Lista nominowanych 

Najlepsza aktorka w serialu komediowym:

  • Aidy Bryant ("Shrill")
  • Kaley Cuoco ("Stewardesa")
  • Allison Janney ("Mamuśka")
  • Tracee Elish Ross ("Black-ish")
  • Jean Smart ("Hacks")

Najlepszy aktor w serialu komediowym:

  • Anthony Anderson ("Black-ish)
  • Michael Douglas ("The Kominsky Method")
  • William H. Macy ("Shameless")
  • Jason Sudeiskis ("Ted Lasso")
  • Kenan Thompson ("Kenan")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym:

  • Hannah Einbinder ("Hacks")
  • Aidy Bryant ("Saturday Night Live")
  • Kate McKinnon ("Saturday Night Live")
  • Cecily Strong ("Saturday Night Live")
  • Juno Temple ("Ted Lasso")
  • Hannah Waddingham ("Ted Lasso")
  • Rosie Perez ("Stewardesa")

Netflix - TOP 10. Liderem polski serial Rojst' 97 [LISTA]Netflix - TOP 10. Liderem polski serial Rojst' 97 [LISTA]

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym:

  • Carl Clemons-Hopkins ("Hacks")
  • Kenan Thompson ("Saturday Night Live")
  • Bowen Yang ("Saturday Night Live")
  • Brett Goldstein ("Ted Lasso")
  • Brendan Hunt ("Ted Lasso")
  • Nick Mohammed ("Ted Lasso")
  • Jeremy Swift ("Ted Lasso")
  • Paul Reiser ("The Kominsky Method")

Najlepszy występ gościnny aktorki w serialu komediowym:

  • Jane Adams ("Hacks")
  • Yvette Nicole Brown ("A Black Lady Sketch Show")
  • Bernadette Peters ("Zoey's Extraordinary Playlist")
  • Issa Rae ("A Black Lady Sketch Show")
  • Maya Rudolph ("Saturday Night Live")
  • Kristen Wiig ("Saturday Night Live")

Najlepszy występ gościnny aktora w serialu komediowym:

  • Alec Baldwin ("Saturday Night Live")
  • Dave Chappelle ("Saturday Night Live")
  • Morgan Freeman ("The Kominsky Method")
  • Daniel Kaluuya ("Saturday Night Live")
  • Daniel Levy ("Saturday Night Live")

Najlepszy serial komediowy: 

  • "Black-ish" (ABC)
  • "Cobra Kai" (Netflix)
  • "Emily w Paryżu" (Netflix)
  • "Stewardesa" (HBO Max)
  • "Hacks" (HBO Max)
  • "The Kominsky Method" (Netflix)
  • "Pen15" (Hulu)
  • "Ted Lasso" (AppleTV+)

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym, filmie lub antologii:

  • Michaela Coel ("Mogę cię zniszczyć")
  • Cynthia Erivo ("Geniusz: Aretha")
  • Elizabeth Olsen ("VandaVision")
  • Anya Taylor-Joy ("Gambit Królowej")
  • Kate Winslet ("Mare z Easttown")

Patryk Vega w trakcie przedpremierowego pokazu filmu 'Plagi Breslau', 2018Patryk Vega ze wsparciem od państwa. Dostał sześć milionów złotych na filmy

Najlepszy aktor w serialu limitowanym, filmie lub antologii:

  • Paul Bettany, "WandaVision"
  • Hugh Grant ("Od nowa")
  • Evan McGregor ("Halston")
  • Lin-Manuel Miranda ("Hamilton")
  • Leslie Odom, Jr. ("Hamilton")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie TV:

  • Phillipa Soo ("Hamilton")
  • Renée Elise Goldsberry ("Hamilton")
  • Jean Smart ("Mare z Easttown")
  • Julianne Nicholson ("Mare z Easttown")
  • Moses Ingram ("Gambit królowej")
  • Kathryn Hahn ("WandaVision")

Najlepsza aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie TV:

  • Daveed Diggs ("Hamilton")
  • Jonathan Groff ("Hamilton")
  • Anthony Ramos ("Hamilton")
  • Paapa Essiedu ("Mogę cię zniszczyć")
  • Evan Peters ("Mare z Easttown")
  • Thomas Brodie-Sangster ("Gambit królowej")

Najlepszy serial limitowany 

  • "Mogę cię zniszczyć" (HBO)
  • "Mare z Easttown" (HBO)
  • "Gambit królowej" (Netflix)
  • "Kolej podziemna" (Amazon Prime)
  • "WandaVision" (Disney+)

Najlepszy film telewizyjny 

  • "Dolly Parton: Cudownych Świąt!" (Netflix)
  • "Oslo" (HBO)
  • "Robin Roberts Presents: Mahalia" (Lifetime)
  • "Sylvie's Love"(Amazon Prime)
  • "Wujek Frank" (Amazon Prime)

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:

  • Uzo Aduba ("Terapia")
  • Olivia Colman ("The Crown")
  • Emma Corrin ("The Crown")
  • Elisabeth Moss ("Opowieść podręcznej")
  • Mj Rodriguez ("Pose")
  • Jurnee Smollett ("Kraina Lovecrafta")

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:

  • Sterling K. Brown ("This Is Us")
  • Jonathan Majors ("Kraina Lovecrafta")
  • Josh O'Connor ("The Crown")
  • Rege-Jean Page ("Bridgertonowie")
  • Billy Porter ("Pose")
  • Matthew Rhys ("Perry Mason")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym:

  • Aunjanue Ellis ("Kraina Lovecrafta")
  • Gillian Anderson ("The Crown")
  • Helena Bonham Carter ("The Crown")
  • Emerald Fennell ("The Crown")
  • Madeline Brewer ("Opowieść podręcznej")
  • Ann Dowd ("Opowieść podręcznej")
  • Yvonne Strahovski ("Opowieść podręcznej")
  • Samira Wiley ("Opowieść podręcznej")

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym:

  • Michael K. Williams ("Kraina Lovecrafta")
  • John Lithgow ("Perry Mason")
  • Tobias Menzies ("The Crown")
  • O-T Fagbenle ("Opowieść podręcznej")
  • Max Minghella ("Opowieść podręcznej")
  • Bradley Whitford ("Opowieść podręcznej")
  • Giancarlo Esposito ("The Mandalorian")
  • Chris Sullivan ("This Is Us")

Najlepszy gościnny występ aktorki w serialu dramatycznym:

  • Alexis Bledel ("Opowieść podręcznej")
  • Claire Foy ("The Crown")
  • Mckenna Grace ("Opowieść podręcznej")
  • Sophie Okonedo ("Ratched")
  • Phylicia Rashad ("This Is Us")

Najlepszy gościnny występ aktora w serialu dramatycznym:

  • Don Cheadle ("Falcon i Zimowy żołnierz")
  • Charles Dance ("The Crown")
  • Timothy Olyphant ("The Mandalorian")
  • Courtney B. Vance ("Kraina Lovecrafta")
  • Carl Weathers ("The Mandalorian")

Najlepszy serial dramatyczny:

  • "The Boys" (Amazon)
  • "Bridgertonowie" (Netflix)
  • "The Crown" (Netflix)
  • "Opowieść podręcznej" (Hulu)
  • "Kraina Lovecrafta" (HBO)
  • "The Mandalorian" (Disney+)
  • "Pose" (FX)
  • "Tacy jesteśmy" (NBC)

Najlepszy talk-show:

  • "Conan" (TBS)
  • "The Daily Show with Trevor Noah" (Comedy Central)
  • "Jimmy Kimmel Live!" (ABC)
  • "Last Week Tonight with John Oliver" (HBO)
  • "The Late Show with Stephen Colbert" (CBS)

Najlepszy program rozrywkowy z rywalizacją:

  • "The Amazing Race" (CBS)
  • "Nailed It!" (Netflix)
  • "RuPaul’s Drag Race" (VH1)
  • "Top Chef" (Bravo)
  • "The Voice" (NBC)

Najlepsi prowadzący reality show:

  • Nicole Byer, "Nailed It!"
  • Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski and Jonathan Van Ness, "Queer Eye"
  • RuPaul, "RuPaul’s Drag Race"
  • Mark Cuban, Barbara Corcoran, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John and Kevin O’Leary, "Shark Tank"
  • Padma Lakshmi, Tom Colicchio and Gail Simmons, "Top Chef"

Najlepszy reality show:

  • "Becoming" (Disney+)
  • "Below Deck" (Bravo)
  • "Indian Matchmaking" (Netflix)
  • "RuPaul’s Drag Race Untucked" (VH1)
  • "Selling Sunset" (Netflix)

Najlepszy program oparty na skeczach:

  • "A Black Lady Sketch Show"
  • "Saturday Night Live"
Więcej o: