''W głębi lasu'' sezon 2: czy poznamy dalsze losy bohaterów serialu?

Oryginalnym serialem Netfliksa, który został zrealizowany w Polsce i cieszy się ogromną popularnością, jest ''W głębi lasu''. Sezon 2 tegoż serialu byłby mile widziany przez jego fanów. Czy jednak Netflix stworzy drugi sezon serialu opartego na powieści Harlana Cobena i przewidzianego jako zamknięta historia?

''W głębi lasu'' sezon 2: kiedy i czy w ogóle można się go spodziewać?

Wraz z emisją serialu na platformie Netflix zaczęły pojawiać się pytania o ''W głębi lasu'' sezon 2. Kiedy okazało się, że serial cieszy się ogromną popularnością, a ostatni odcinek nie dał jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości, pojawiające się w toku oglądania kryminalnej historii, fani coraz częściej zaczęli zadawać pytania o drugi sezon ''W głębi lasu''. Tym bardziej, że kilka wątków serialu spokojnie mogłoby zostać rozwiniętych w jego potencjalnej kontynuacji. Nadzieje widzów mocno ostudził sam Harlan Coben, który na pytanie o możliwość nakręcenia drugiej serii serialu odrzekł, że jest twórcą zamkniętych historii i podobnie jak inne jego produkcje, ''W głębi lasu'' ma określone zakończenie. Pisarz dodał, że nie jest miłośnikiem kontynuacji, woli tworzyć nowe, oryginalne historie. Z kolei odtwórca głównej roli, Grzegorz Damięcki, w swoich wypowiedziach niejednokrotnie wspominał o przymiarkach do kontynuacji ''W głębi lasu''. Z jego słów wynika, że losy Pawła Kopińskiego mogą mieć swój dalszy ciąg.

''W głębi lasu'': obsada serialu

Prócz doskonałej historii i niebanalnego scenariusza na sukces ''W głębi lasu'' obsada miała również ogromny wpływ. W rolach głównych wystąpili Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki, tworząc wyraziste i niejednoznaczne postacie. Grzegorzowi Damięckiemu przypadła w udziale rola prokuratora Pawła Kopińskiego, który 25 lat wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach stracił siostrę, z czym do dziś nie potrafi się pogodzić. W noc zaginięcia jego siostry Pawłowi towarzyszyła Laura Goldsztajn, która obecnie jest wykładowczynią uniwersytecką – w tej roli Agnieszka Grochowska. Ponieważ serial rozgrywa się w dwóch wymiarach czasowych: współczesnym (rok 2019) i przeszłym (rok 1994), w Laurę i Pawła jako nastolatków wcielają się młodzi aktorzy: Wiktoria Filus oraz Hubert Miłkowski. Oprócz głównych bohaterów w serialu pojawia się plejada gwiazd. Na szklanym ekranie można więc podziwiać Jacka Komana w roli ojca Laury, Dawida Goldsztajna oraz Ewę Skibińską i Romana Gancarczyka jako rodziców Pawła. W inspektora, prowadzącego śledztwo w 1994 roku, wciela się Adam Ferency, a partneruje mu Piotr Głowacki. Dorota Kolak gra przełożoną Kopińskiego, Arkadiusz Jakubik kreuje inspektora Macieja Jorka, Cezary Pazura z kolei pojawia się w roli dziennikarza. Twórcy serialu obsadzili w nim także młode polskie talenty: Adama Wietrzyńskiego, Jakuba Golę, Martynę Byczkowską i Kingę Jasik.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun serialu

''W głębi lasu'': Netflix sięgnął po prozę Harlana Cobena

Serialem ''W głębi lasu'' Netflix zdecydowanie podniósł swoją oglądalność. Sześcioodcinkowy serial powstał na podstawie powieści Harlana Cobena, noszącej ten sam tytuł. Jest to drugi, po ''1983'', polskojęzyczny serial, wyprodukowany dla tej platformy. Jednocześnie jest to czwarty z seriali zrealizowanych w ramach współpracy Netfliksa z Harlanem Cobenem. Na mocy umowy zawartej w sierpniu 2018 roku platforma ma dokonać ekranizacji aż czternastu powieści kryminalnych Cobena, dotychczas powstały już seriale ''The Five'', ''Safe'' oraz ''The Stranger''. Producentami wykonawczymi serialu ''W głębi lasu'' byli Andrzej Muszyński i Harlan Coben. Obraz wyreżyserowali Leszek Dawid i Bartosz Konopka, zaś za scenariusz odpowiadali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

''W głębi lasu'': serial pełen niedopowiedzeń

O czym jest ''W głębi lasu''? Serial opowiada historię Pawła Kopińskiego, warszawskiego prokuratora, który wciąż nie może pogodzić się z wydarzeniami sprzed 25 lat. Był wówczas opiekunem na letnim obozie dla licealnej młodzieży, a pewnego wieczoru czwórka obozowiczów wymknęła się z obozowiska w głąb lasu i zaginęła. Jak się później okazało, dwoje młodych ludzi zostało zamordowanych, zaś pozostałą dwójkę, w tym siostrę Pawła, Kamilę, uznano za osoby zaginione. Gdy w 2019 roku prokurator Kopiński zostaje wezwany celem zidentyfikowania ofiary morderstwa, okazuje się, że ciało powiązane jest ze sprawą zaginięcia sprzed 25 lat. Serial ma dość otwarte zakończenie, a niektóre wątki zdają się aż prosić o rozwinięcie, stąd nadzieja fanów na powstanie drugiego sezonu ''W głębi lasu''. Tymczasem Netflix ogłosił obsadę kolejnego polskiego serialu, który powstanie według książki Harlana Cobena. Okazuje się, że w serialu ''Zachowaj spokój'' prócz głównych bohaterów, w których wcielą się Magdalena Boczarska i Leszek Lichota, pojawią się także Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki. Jak zdradza sam Harlan Coben, widzowie dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła już po zakończeniu akcji przedstawionej w serialu ''W głębi lasu''. Jednym z reżyserów nowego serialu będzie ponownie Bartosz Konopka, zaś za scenariusz będą odpowiadać, podobnie jak w przypadku ''W głębi lasu'', Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

Zobacz też: Fajny serial - Netflix. Pięć propozycji, które nie pozwolą Ci oderwać się od ekranu

<<Reklama>> Ebooki Harlana Cobena dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: