Netflix ogłasza produkcję filmu "Fanfik". Do roli głównej poszukiwana osoba transpłciowa lub niebinarna

"Fanfik" to film o nastolatkach odkrywających siebie i swoją tożsamość. Opowieść w wyjątkowej formie, a jednocześnie w optymistyczny i wzruszający sposób, dotknie tematów, z którymi boryka się młodzież. Główną postacią filmu "Fanfik" jest Tosia, młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem. Właśnie ruszył casting do głównej roli.

Film "Fanfik" powstaje na podstawie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej o tym samym tytule. Reżyserką i współautorką scenariusza, napisanego razem z Grzegorzem Jaroszukiem, jest Marta Karwowska. Za produkcję odpowiada Orphan Studio, które rozpisało właśnie casting call do "Fanfika".

Zobacz wideo "Kruk". Magdalena Koleśnik fantastycznie gra fizycznością

"Fanfik". Netflix Polska szykuje film o transpłciowym nastolatku

- "Fanfik" to historia o tym, że prawdziwe szczęście daje tylko życie w zgodzie ze sobą, a nie pod dyktando otoczenia. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy przenieść na ekran książkę Natalii Osińskiej, a naszą ambicją jest stworzenie filmu przy udziale środowiska LGBTQIA+ - mówi Maciej Sojka, producent Fanfik z ramienia Orphan Studio. - Liczymy, że casting, który właśnie się rozpoczyna, pozwoli nam obsadzić osobę transpłciową lub niebinarną w roli trans chłopca. 

Łukasz Kłuskiewicz, w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej, dodaje:

Propozycja realizacji filmu na podstawie powieści "Fanfik" Natalii Osińskiej ujęła nas od pierwszej prezentacji projektu. To historia niezmiernie silnej postaci, która musi walczyć o godność i uznanie ze strony innych. Opowiada o nastoletniej osobie, obawiającej się odrzucenia ze strony rówieśników i rodziny. To również historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata, która otwiera oczy i porusza serca. Netflix chce wspierać różnorodne projekty, również takie, które dla innych mogą wydawać się wymagające lub trudne. Producenci zwrócili naszą uwagę bardzo świadomym podejściem do "Fanfika" oraz uważnym poszanowaniem transpłciowego bohatera.

Jak podaje Orphan Studio, do roli Tośka jest poszukiwana "młoda osoba niebinarna oznaczona żeńsko przy urodzeniu (AFAB) lub osoba trans FtM, Ft* na początku tranzycji, w wieku 17-25 lat, mówiąca po polsku". Osoby, które spełniają podane warunki i mają ochotę spróbować sił w filmie, do 24 lipca powinny przesłać na adres mailowy fanfikcasting@gmail.com:

  • link do filmiku, w którym krótko (1 min) opowiedzą o sobie (przedstawią się, powiedzą, skąd są, czym się zajmują, co lubią robić w wolnym czasie etc.)
  • swoje imię (z wyboru) i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania
  • dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail

?Orphan Studio zapowiada, że odpowie na każde zgłoszenie. Castingi na żywo w Warszawie są planowane pod koniec lipca/na początku sierpnia. Więcej szczegółów na temat castingu można znaleźć na stronie orphanstudio.eu/fanfik.

Więcej o: