Eugenia Herman nie żyje. Gwiazda "W labiryncie" miała 92 lata

Eugenia Herman nie żyje - aktorka, którą pamiętamy choćby z roli w niezwykle popularnych serialach "W labiryncie" czy "Matki, żony i kochanki", miała 92 lata. Była także cenionym pedagogiem.

Eugenia Herman zmarła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Eugenia Herman nie żyje. "Artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą"

"Z wielkim smutkiem żegnamy Eugenię Herman, aktorkę teatralną, telewizyjną, filmową i radiową, absolwentkę PWST w Łodzi, aktorkę łódzkiego Teatru Nowego, na deskach którego zadebiutowała w 1951 roku rolą Bregel w 'Poemacie pedagogicznym' Antoniego Makarenki w reżyserii Kazimierza Dejmka, oraz Teatru Polskiego w Warszawie a gościnnie Narodowego. Wykładowczynię na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie" - można przeczytać na profilu facebookowym ZASP.

Członkowie związku przypominają, że Eugenia Herman zagrała dziesiątki ról w teatrze i filmie. Aktorka dużym ekranie zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie" w reżyserii Jana Rybkowskiego. Dodają, że była laureatką nagrody za rolę drugoplanową Księżnej Yorku w „Ryszardzie III" Szekspira w Teatrze Polskim w Warszawie (Kalisz - XXXIV KST), artystką wyróżnioną złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Piszą:

Niespełna dwa lata temu uroczyście świętowaliśmy jej dziewięćdziesiąte urodziny. Była pogodna i pełna energii. Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą.
Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Aktorce ogromną popularność przyniosła rola w bardzo chętnie oglądanych serialach, m.in. "Królowa Bona", "W labiryncie", "Matki, żony i kochanki" oraz "Egzamin z życia".

Więcej o: