TVP Teen wystartuje, jeśli pozwolą na to przychody z opłat abonamentowych, rekompensaty i reklam, a TVP zapowiada, że w swoich wszystkich kanałach, a więc także TVP Teen, będzie promować rodzinę - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl. Kanał ma nadawać treści edukacyjne i rozrywkowe i być dostępny np. w sieciach satelitarnych i kablowych.
Na razie nie znamy dokładnej oferty programowej nowego kanału, ale mamy nadzieję, że będzie bardziej dopracowana niż to, co w trakcie nauki zdalnej Telewizja Polska oferowała uczniom ze starszych klas podstawówki czy z liceum. "Szkoła z TVP" spotkała się z ogromną falą krytyki. Program uruchomiony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, z których młodzi widzowie mieli czerpać wiedzę, pojawiały się błędy merytoryczne. Uczono w nim o liczbach parzystych (miały to być takie, "które mają parę"), zdarzyło się także pomylić średnicę i obwód koła. Występujące w roli prowadzących nauczycielki broniły się, że musiały same wszystko wymyślić, nikt nie powiedział im, jak to ma wyglądać czy jak mają się zachowywać przed kamerą. Wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć z kolei komentował m.in., że:
Pedagodzy występujący w projekcie telewizyjnym 'Szkoła z TVP' nie są natomiast zawodowymi aktorami, stąd też w programach mogły pojawić się przejęzyczenia czy usterki językowe.
Wtedy jeszcze ministrem nie był Przemysław Czarnek, który obecnie sprawuje tę funkcję. Jego wypowiedzi budzą kontrowersje, były już organizowane protesty pod MEN, a także wniosek o jego odwołanie. Czarnek uważa np., że resort edukacji powinien opracować działania, które nie pozwolą na to, by w polskich szkołach rzekomo "demoralizowano dzieci pod przykrywką edukacji seksualnej". Ostatnio głośno było o ministrze przy okazji wypowiedzi jednego z jego doradców na temat działań szkoły w celu "ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich".
TVP oprócz TVP Teen planuje niedługo uruchomić także m.in. TVP Nauka, TVP World, TVP Muzyka, a od marca tego roku działa TVP Kobieta. W tym przypadku jednak także nie odbyło się bez kontrowersji w związku ze spotem promocyjnym z Marzeną Rogalską. Sam start był oceniany bardzo różnie - szefowa TVP Kobieta mówiła o "jednym z najlepszych debiutów", Press.pl pisał po tygodniu od premiery: "to najsłabszy wynik spośród kanałów dostępnych z ósmego multipleksu".