"Wiedźmin: Zmora wilka" - kolejna produkcja z uniwersum Sapkowskiego. Są zwiastun i polska obsada

"Wiedźmin: Zmora wilka" to film anime, który światową premierę w serwisie Netflix będzie miał 23 sierpnia. Poznaliśmy polską obsadę głosową, mamy też zwiastun i kadry z produkcji.

Po sukcesie "Wiedźmina" z Henrym Cavillem w roli Geralta kwestią czasu było, aby Netflix pomyślał, jak rozszerzyć uniwersum. W tym momencie czekamy na premiery aż dwóch produkcji - aktorskiej "The Blood Origin" i animowanej "Wiedźmin: Zmora wilka".

Karin Ann w 'Pytaniu na śniadanie' w TVP2Były wydawca "PnŚ" odpowiada TVP ws. tęczowej flagi. "Poproszę o dowody"

"Wiedźmin: Zmora wilka" - w głównej roli Kamil Pruban

Anime w reżyserii Kwang Il Hana ze Studia Mir opowie historię nauczyciela Geralta z Rivii. To Vesemir - młody wiedźmin, który uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory dla pieniędzy. Gdy nowy, dziwny potwór zaczyna terroryzować pełne napięć politycznych królestwo, Vesemir rozpoczyna przerażającą przygodę, która zmusza go do zmierzenia się z demonami ze swojej przeszłości.

W polskiej wersji językowej filmu "Wiedźmin: Zmora wilka" głosu Vesemirowi użyczył Kamil Pruban, którego z pewnością pamiętają widzowie "SNL Polska". To aktor, który często udziela się w dubbingu - wcielił się wcześniej m.in. w "Krainie lodu", "Strażnikach galaktyki", "Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu Mocy" czy "Wyprawie na Księżyc".

Oprócz Prubana w obsadzie dubbingu znaleźli się:

  • Tetra - Ewa Prus
  • Deglan - Marek Karpowicz
  • Lady Zerbst - Ewa Kania
  • Narrator - Piotr Borowiec

Ben Affleck i Matt DamonDamon i Affleck w pierwszym wspólnym scenariuszu od "Buntownika z wyboru" [ZWIASTUN]

Zwiastun natomiast prezentuje się tak:

Zobacz wideo "Wiedźmin: Zmora wilka" - ZWIASTUN. Premiera anime już 23 sierpnia

Producentem i scenarzystą filmu jest Beau de Mayo, współproducentami są Lauren Schmidt Hissrich oraz Kwang Il Han ze Studia Mir, który jest także reżyserem filmu.

Czekamy też na inną produkcję na podstawie prozy Sapkowskiego

Akcja "The Witcher: Blood Origin" rozgrywać się będzie natomiast 1200 lat przed historią Geralta z Rivii. "Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu ‘Wiedźmin’. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do 'Koniunkcji Sfer', kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się" - przekazał Netflix w opisie serialu.

W obsadzie tej produkcji znaleźli się m.in. Sophia Brown (Éile), Michelle Yeoh (Scían) oraz Laurence O'Fuarain (Fjall).

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: