Twórcy "Gry o tron" przeszli do Netfliksa. Teraz pokazują zwiastun pierwszego serialu

Sześcioodcinkowy "The Chair" (polski tytuł to "Pani dziekan") Netflix pokaże 20 sierpnia. To pierwsza z serii produkcji, które D.B. Weiss i David Benioff wyprodukują w ramach umowy wartej 200 milionów dolarów. W roli głównej występuje Sandra Oh.

Sandra Oh była popularną członkinią obsady medycznego serialu "Chirurdzy", a swoje możliwości aktorskie pokazała ostatnio w serialu "Obsesji Eve". Za obie te role dostała statuetki Złotych Globów. W komediodramacie "Pani dziekan" Oh zagra nową szefową katedry języka angielskiego na fikcyjnym uniwersytecie Pembroke.

Czarnobyl 1986"Czarnobyl 1986". Rosyjska produkcja zadebiutowała na Netfliksie

Netflix pokaże serial "Pani dziekan". Bohaterka nie będzie miała lekko

Profesor Ji-Yoon Kim to pierwsza kobieta na tym stanowisku i jednocześnie jedna z niewielu osób należących do kadry uniwersyteckiej, które nie są białe. Przyjdzie jej zmierzyć się z sytuacją, która wymaga sporo zaangażowania, by ją opanować. Wygląda na to, że na uczelni dojdzie do jakiegoś skandalu obyczajowego z udziałem jednego z wykładowców, a pracę szefowej wydziału utrudnią dodatkowo jej osobiste relacje. Bohaterka grana przez Oh mówi w zwiastunie:

Czuję się, jakby ktoś podał mi tykającą bombę, by się upewnić, że wybuchnie w rękach kobiety.
Zobacz wideo "Pani dziekan" - zwiastun. Gwiazda "Chirurgów" w nowej roli

'Rojst'97' - drugi sezon polskiego serialu kryminalnego Netflix pokaże w lipcu.Nowe seriale na lato 2021 - wybieramy najciekawsze premiery

Twórczynią i showrunnerką serialu jest aktorka Amanda Peet, dla której to debiut w tej roli. To także pierwszy efekt umowy między Netfliksem a producentami "Gry o tron": Davidem Benioffem (prywatnie mężem Peet), D.B. Weissem i Berndette Caulfield, w ramach której Netflix zagwarantował sobie wyłączne prawo do pokazywania stworzonych przez nich produkcji przez najbliższe lata.

Więcej o: