''Przyjaciółki'' sezon 18 - kiedy ulubiony serial zagości znów na ekranach telewizorów?

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się polsatowskie ''Przyjaciółki''. Sezon 18 jest niecierpliwie wyglądany przez wielbicieli, a szczególnie wielbicielki serii. Dla nich dobrą informacją będzie więc, że z początkiem czerwca ruszyły zdjęcia do nowego, 18. już sezonu serialu. Kiedy będziemy mieli okazję go obejrzeć?

''Przyjaciółki'' sezon 18: kiedy można się go spodziewać?

Jak to zwykle bywa, ostatni odcinek minionego sezonu serialu pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi. Rozwiązaniem zagadek mają być ''Przyjaciółki'' sezon 18. Kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków serialu? Ekipa filmowa powróciła na plan z początkiem czerwca. Oznacza to, że pierwsze odcinki nowego sezonu mogą być już w pełni gotowe na jesień. A z pewnością będzie się w nich wiele działo. Fani serialu z pewnością ciekawi są, jak potoczą się dalsze losy Doroty i Sławka po tym, jak odwołali oni ślub. Wielką zagadką jest, czy burzliwy związek Patrycji z Arturem definitywnie przeszedł do historii po nieoczekiwanej wyprowadzce mężczyzny. Nie wiadomo też czy rodzina Strzeleckich zasłuży wreszcie na upragniony spokój, skoro córka Anki i Pawła wylądowała na stole operacyjnym z powodu ciąży pozamacicznej. Ciekawym wątkiem może też okazać się pojawienie się w życiu Błażeja jego byłej partnerki – jak wpłynie ono na jego relację z Zuzą widzowie przekonają się być może już we wrześniu. W serialu ma ponownie zagościć niewierny mąż Patrycji, Wiktor. Twórcy zapowiadają również pojawienie się nowych postaci.

Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst" [Popkultura]

''Przyjaciółki'': obsada

Jak to zwykle bywa w takich serialach, jak ''Przyjaciółki'', obsada gra ogromną rolę i ma niebagatelny wpływ na sukces serialu. Tytułowe przyjaciółki, to cztery zwariowane kobiety po trzydziestce, które przyjaźniły się w liceum, a po spotkaniu klasowym odnowiły swój kontakt. Każda z nich ma inną receptę na szczęście i plan na życie. Ingę Gruszewską, w którą wciela się Małgorzata Socha, porzucił dla swej sekretarki, Doroty (w tej roli Agnieszka Sienkiewicz), mąż, Andrzej (Adam Adamonis). Zuzanna Markiewicz, czyli Zuza, którą gra Anita Sokołowska, poszukuje miłości swojego życia, ale jej trudny charakter i silna chęć bycia niezależną bizneswoman wcale jej tych poszukiwań nie ułatwiają. Patrycja Kochan (Joanna Liszowska), choć szczęśliwie zakochana, na próżno próbuje przekonać swojego partnera do założenia rodziny. Anna Strzelecka (Magdalena Stużyńska-Brauer) z kolei jest żoną i matką, okazuje się jednak, że mąż, Paweł (Bartłomiej Kasprzykowski) nie tylko nie dostrzega i nie docenia jej starań na rzecz domu i rodziny, ale nie jest Ance wierny. Jak łatwo się domyślić, zestawienie czterech tak różnych postaci jest świetną okazją do ukazania licznych perypetii, z jakimi przyjdzie się zmagać głównym bohaterkom serialu. U boku pań pojawiają się rozmaici męscy bohaterowie, a tytułowe przyjaciółki mierzą się z przeciwnościami losu i tragediami, ale także przeżywają chwile szczęścia i spełniają swoje marzenia. W obsadzie serialu spotkamy też Krzysztofa Wieszczka, Marka Bukowskiego, Ewę Kasprzyk, Kacpra Kuszewskiego, Pawła Małaszyńskiego, Dorotę Kolak, Pawła Deląga czy Mateusza Damięckiego. Oprócz wspomnianej już Agnieszki Sienkiewicz, która tworzy niezwykle barwną postać Doroty (która z biegiem czasu nie tylko rozstaje się z Andrzejem, ale wkracza z impetem w przyjacielskie relacje Anki, Zuzy, Ingi i Patrycji), na uwagę zasługuje aktorska kreacja Marcina Korcza, który wciela się w postać Dagmara, asystenta Zuzy. W najnowszych odcinkach nie zabraknie m.in. Bartłomieja Kasprzykowskiego, Pawła Małaszyńskiego, Marka Bukowskiego, Doroty Kolak, Nicole Bogdanowicz i Kacpra Kuszewskiego, do obsady ma też dołączyć Paweł Ławrynowicz, który wcieli się w nowego przełożonego serialowej Zuzy.

Ipla - ''Przyjaciółki''. Dostęp do wszystkich odcinków

Widzowie, którzy przegapili jakiś odcinek serialu, mogą skorzystać z oferty serwisu Ipla. ''Przyjaciółki'' można bowiem oglądać na ipla.tv – w serwisie znajduje się obecnie wszystkie 206 archiwalnych odcinków. Godząc się na oglądanie reklam podczas emisji, można obejrzeć dowolny odcinek całkowicie za darmo. Jest to oferta zarówno dla tych, którym nie udało się obejrzeć konkretnego odcinka i chcą nadrobić zaległości w dowolnym momencie, jak i dla tych, którzy chcieliby np. zaznajomić się z całym sezonem serialu, bądź zwyczajnie przypomnieć sobie, jak to się wszystko zaczęło. Platforma ma też dla fanów serialu płatną ofertę – wykupując specjalny abonament można obejrzeć premierowe odcinki zanim zostaną wyemitowane na antenie Polsatu. Zapewne taka możliwość pojawi się również w przypadku najnowszego, 18. sezonu ''Przyjaciółek'', ale na tę premierę fanom serialu przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też: Fajny serial - Netflix. Pięć propozycji, które nie pozwolą Ci oderwać się od ekranu

Więcej o: