Leszek Benke nie żyje. Aktor ze "Spotkań z balladą" zmarł w wieku 69 lat

Leszek Benke nie żyje - poinformowały "Kulisy Powiatu". Aktora widzowie pamiętają dzięki roli komendanta OSP w Kopydłowie z niezwykle popularnego programu "Spotkanie z balladą".

Leszek Benke zmarł 22 lipca w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej (powiat wieluński, województwo łódzkie) - można przeczytać w komunikacie.

Kadr z filmu pt. 'Diuna'. Pierwszy długi zwiastun filmu właśnie zadebiutował w sieci. Premiera w październiku. "Diuna". Do sieci trafił nowy zwiastun! [WIDEO]

Leszek Benke nie żyje - urodził się w Kopydłowie, później sławę zdobył jako komendant OSP

Urodził się 26 października 1952 w Kopydłowie (sic!). W 1972 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, a pięć lat później studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w produkcjach filmowych (m.in. główna rola w serialu "Pan na Żuławach"). Za monodram "Konopielka" według Edwarda Redlińskiego był trzykrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych. 

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

W cyklicznym programie rozrywkowym "Spotkanie z Balladą", w którym po raz pierwszy pojawił się jeszcze jako student, był gospodarzem programu - komendantem ochotniczej straży pożarnej w Kopydłowie. TVP 2 pokazywała "Spotkanie z balladą" w latach 1972-1990 i później 1993-2006.

Czarnobyl 1986 "Czarnobyl 1986". Rosyjska produkcja zadebiutowała na Netfliksie

Przez lata z tym widowiskiem kabaretowo-estradowym związani byli m.in. Krzysztof Materna, Jerzy Stuhr, Bogusław Sobczuk, Andrzej Sikorowski z zespołem Pod Budą, Ewa Kolasińska. W mniejszych lub większych rolach można było oglądać także m.in. Edytę Wojtczak, Mariana Dziędziela, Bohdana Smolenia, Bogusława Lindę czy Tomasza Kota. Niektóre części programu zostały zrealizowane tylko w wersji estradowej i nie pojawiły się w telewizji. Spotkania realizowano w Krakowie, występowali w nich głównie aktorzy scen krakowskich i studenci krakowskiej PWST.

Więcej o: