''Chyłka'' sezon 5 - fani czekają na kolejną odsłonę przygód mecenas Joanny Chyłki

Po czterech zekranizowanych częściach serii kryminalnej Remigiusza Mroza ''Chyłka'' sezon 5 jest wyczekiwaną premierą serialową. Przygody nieustępliwej mecenas Joanny Chyłki cieszą się sporą popularnością, nic więc dziwnego, że fani spragnieni są kolejnych odcinków. Sprawdzamy czy i kiedy można spodziewać się piątego sezonu serialu.

''Chyłka'' sezon 5: kiedy ma szansę się pojawić?

Z informacji przekazanych przez platformę Player.pl wynika, że powstanie kontynuacja serialu ''Chyłka'' – sezon 5. Kiedy dokładnie najnowsza seria miałaby się ukazać – na razie nie wiadomo, choć twórcy zakładają, że nastąpi to w niezbyt odległej przyszłości. Grupa TVN Discovery, która zrealizowała poprzednie cztery sezony serialu, obecnie zajęta jest promocją innego serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza, a prace na planie ''Behawiorysty'' ruszyły w maju bieżącego roku. Piąty sezon ''Chyłki'' na razie owiany jest tajemnicą. Producenci nie zdradzili, który tom przygód mecenas Joanny Chyłki stanie się kanwą serialu. Fani serii podejrzewają, że twórcy serialu skupią się na pominiętej dotychczas, czwartej części cyklu. Na mały ekran przeniesiono bowiem jak dotąd cztery powieści Remigiusza Mroza, ale ekranizacje losów Joanny Chyłki nie były zgodne z chronologią wydarzeń ukazanych w poszczególnych powieściach. Kolejne tytuły: ''Zaginięcie'', ''Kasacja'', ''Rewizja'' i ''Inwigilacja'' stanowiły odpowiednio drugą, pierwszą, trzecią i piątą część powieściowego cyklu. Fani serii wskazują jednak, że zakończenie czwartego sezonu serialu znacznie odbiega od zakończenia stworzonego przez Remigiusza Mroza w powieści ''Inwigilacja''. W finale serii dochodzi bowiem do wydarzeń, które autor opisał dopiero w szóstym tomie cyklu. Być może więc twórcy sięgną po tę właśnie powieść, zatytułowaną ''Oskarżenie''. Widzowie przekonają się o tym za jakiś czas, ale czy premierowe odcinki serialu zdążą się ukazać na platformie Player jeszcze w tym roku – trudno oszacować.

''Chyłka'': obsada serialu

Jak zgodnie podkreślają fani serialu ''Chyłka'', obsada jest zdecydowanie jego mocną stroną. W rolę bezkompromisowej i słynącej z ciętego języka mecenas Joanny Chyłki wciela się Magdalena Cielecka. Asystenta prawniczki, Kordiana Oryńskiego, zwanego przez nią ''Zordonem'', gra Filip Pławiak. W rolach współwłaścicieli kancelarii ''Żelazny & McVay'', czyli przełożonych Joanny Chyłki, twórcy serialu obsadzili Jacka Komana (jako Harry’ego McVaya) oraz Szymona Bobrowskiego (jako Artura Żelaznego). Postać Kormaka, starszego specjalisty do spraw informacji, zatrudnionego w kancelarii Żelaznego i McVaya, kreuje Piotr Żurawski. W rolę Magdy, siostry Joanny, wciela się Olga Bołądź, a ojca obu kobiet gra Jerzy Schejbal. W roli Piotra Langera juniora oglądać można Jakuba Gierszała, natomiast Piotra Langera seniora kreuje Artur Żmijewski. Ponadto w serialu pojawiają się: Katarzyna Warnke, Michał Żurawski, Piotr Głowacki, Mirosław Baka, Olgierd Łukaszewicz, Marcin Bosak, Ireneusz Czop, Antoni Pawlicki, Mariusz Bonaszewski oraz Nikodem Rozbicki. Kto dołączy do obsady serialu w piątej jego odsłonie? Widzowie przekonają się z pewnością za jakiś czas.

''Chyłka'': serial na podstawie prozy Remigiusza Mroza

''Chyłka'' serial wprowadza odrobinę zamieszania w kolejności wydarzeń opisanych pierwotnie przez autora w jego powieściach. Wierni czytelnicy prozy Remigiusza Mroza nie będą mieli problemu ze wskazaniem kolejności, w jakiej należy czytać jego książki, jednak osoby, które chcą sięgnąć po serię dopiero po obejrzeniu serialu, mogą czuć się lekko zagubione. Książkowy cykl otwiera bowiem ''Kasacja'', po niej następuje ''Zaginięcie'', kontynuację stanowi ''Rewizja'', po niej kolej na ''Immunitet'', którego kontynuacją jest ''Inwigilacja''. Tymczasem pierwszy sezon serialu nosi tytuł ''Chyłka – Zaginięcie'' i przedstawia wydarzenia z drugiego tomu cyklu powieściowego: Joanna Chyłka podejmuje się obrony rodziców Nikoli Szlezyngier, głównych podejrzanych w sprawie o zaginięcie dziecka. Drugi sezon zatytułowany jest ''Chyłka – Kasacja'', a twórcy powracają w nim do wydarzeń z pierwszego tomu cyklu: mecenas Chyłka, na żądanie wpływowego przedsiębiorcy, broni oskarżonego o brutalne morderstwo Piotra Langera juniora. Trzeci sezon, ''Chyłka – Rewizja'' nawiązuje w istocie do trzeciego tomu przygód pani mecenas, która pożegnała się z palestrą i utrzymuje się z udzielania porad prawnych (oraz wpada w szpony alkoholowego nałogu). Sezon czwarty nosi tytuł ''Chyłka – Inwigilacja'' i czerpie z wydarzeń piątego tomu przygód prawniczki, która powraca na salę sądową, by bronić oskarżonego o terroryzm Fahada. Na sezon piąty przyjdzie jeszcze trochę poczekać, tymczasem fani serialu będą mogli obejrzeć czwarty sezon nie tylko na platformie Player, ale też na ekranach telewizorów: stacja TVN zaplanowała telewizyjną premierę na jesień 2021 roku.

Zobacz też: ''Chyłka. Kasacja'', ''Chyłka. Zaginięcie''. W jakiej kolejności czytać książki Mroza o Chyłce?

<<Reklama>> Cykl z Joanną Chyłką dostępny jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo Kontrowersyjna rola Nikodema Rozbickiego w serialu "Chyłka". Dlaczego zdecydował się zagrać tę postać?
Więcej o: