Seriale TVP: co nowego pojawi się na antenie telewizji publicznej? Czy doczekamy się kontynuacji popularnych seriali?

Seriale TVP nieodmiennie znajdują grono wiernych widzów. Rodzime produkcje cieszą się sympatią widzów telewizji publicznej, jednak i zagraniczne seriale mają wśród widzów TVP swoich fanów. Sprawdzamy, co nowego w najbliższym czasie przygotowała dla swoich widzów Telewizja Publiczna.

Nowy serial TVP - ''Remiza''

Telewizja Polska produkuje właśnie nowy serial. TVP kręci opowieść o pracy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Serial, opowiadający o bohaterach, którzy bez chwili wahania ruszają pomagać ofiarom pożarów, powodzi czy wypadków drogowych, będzie nosił tytuł ''Remiza''. Prace na planie zdjęciowym ruszyły pełną parą w kwietniu. Zdjęcia do pierwszego sezonu realizowane są w podwarszawskim Sulejówku, a ich zakończenie przewidywane jest na październik bieżącego roku. Każdy odcinek będzie opowiadał historię opartą na faktach, ale od adrenaliny towarzyszącej strażakom podczas akcji ważniejsze będzie ukazanie zaangażowania, z jakim reagują oni na wszystkie wezwania. Choć nie są zawodowymi strażakami, dzielnie walczą z żywiołem, niosą pomoc ofiarom kataklizmów, zdejmują z drzew zwierzęta, które na nich utknęły, czy też urządzają pokazy gaśnicze na szkolnych boiskach. Wśród głównych bohaterów serialu zobaczyć będzie można Mariusza Czajkę. Prócz niego w obsadzie znaleźli się między innymi: Małgorzata Then-Stępień, Sylwia Drzycimska, Paulina Masiak, Dominika Buczek, Ziemowit Wasielewski, Piotr Wątroba, Piotr Świętochowski, Mateusz Dymidziuk i Jan Mizerski. Jest to nowy projekt TVP, za którego reżyserię odpowiada Kamila Fidler. Producentem wykonawczym serialu jest Grupa ZPR Media. Bohaterowie ''Remizy'' na ekranach telewizorów pojawią się nie wcześniej niż jesienią tego roku. Serial ma być emitowany w paśmie codziennym, TVP nie zdradza jednak, czy w telewizyjnej Jedynce, czy w Dwójce.

Zobacz też: Filmy Smarzowskiego: o czym traktują i dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji?

Serial TVP ''Korona królów'': czy widzowie doczekają się kontynuacji?

Widzowie telewizji publicznej dopytują natomiast o inny serial TVP. ''Korona królów'', pierwsza polska telenowela historyczna, wbrew przewidywaniom sceptyków zdobyła sporą rzeszę fanów i doczekała się, jak dotąd, trzech serii. Produkcja TVP opowiada losy polskiej monarchii w XIV wieku pod panowaniem ostatnich Piastów, Andegawenów i pierwszych Jagiellonów. Trzeci sezon zakończył się śmiercią królowej Jadwigi, pierwszej żony Władysława Jagiełły. Kolejny miałby przedstawiać dalsze lata panowania owdowiałego monarchy. Czwarty sezon zapowiadano jako ten, który zostanie zrealizowany z największym rozmachem. Początkowo mówiono, że nowe odcinki pojawią się na ekranach telewizorów na początku 2021 roku, później premierę przesunięto na jesień 2021 roku, a nawet na 2022 rok. Obecnie jednak coraz częściej spekuluje się, że fani nie doczekają się kolejnego sezonu ''Korony królów''. Tym bardziej, że Telewizja Polska rozpoczęła prace nad kolejnym serialem historycznym. Będzie on nosił tytuł ''Jagiellonowie'' i miałby stanowić luźną kontynuację ''Korony królów''. Prawdopodobnie zabraknie w nim aktorów znanych z ''Korony królów'', ale TVP nie zajęła jeszcze w tej sprawie oficjalnego stanowiska.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun serialu

Serial ''Zniewolona'': ukraińska produkcja z polskimi akcentami

Nie tylko na polskie produkcje czekają widzowie TVP. Serial ''Zniewolona'', ukraińska produkcja, która pojawiła się na ekranach Telewizji Polskiej w lipcu 2019 roku, okazał się sporym hitem, zyskując sobie dość liczne grono widzów. W Polsce wyemitowano, jeden po drugim, dwa sezony serialu, czyli łącznie 48 odcinków. Od tego czasu widzowie czekają na kontynuację – i wszystko wskazuje na to, że niebawem wreszcie się doczekają. Co prawda z produkcji odeszła wcielająca się w główną bohaterkę Katerina Kowalczuk, ale zastąpiła ją Sonia Priss, która na początku maja donosiła na swoim profilu na Instagramie, iż zdjęcia do trzeciej serii serialu powoli dobiegają końca. Istnieje więc szansa, że trzeci sezon może mieć swoją premierę jesienią tego roku. Telewizja Polska w sprawie terminu emisji kolejnych odcinków ''Zniewolonej'' na razie jednak milczy. Wiadomo natomiast, że w serialu nie zabraknie polskich akcentów. Wśród nowych bohaterów pojawi się polski książę, Stefan Jabłoniewski. Wcieli się w niego Siergiej Strelnikow. Tajemniczy mężczyzna nie tylko namiesza w świecie kijowskiej śmietanki towarzyskiej oraz będzie zabiegał o względy głównej bohaterki, ale także będzie miał swój udział w rozwikłaniu zagadki Andrieja Żadana.

Seriale tureckie w TVP – chwilowe przerwy w emisji

Seriale tureckie w TVP również cieszą się popularnością wśród telewidzów. Obecnie w Telewizji Polskiej oglądać można trzy tureckie seriale, są to: ''Elif'', ''Promyk nadziei'' i ''Przysięga''. O ile jednak premierowe odcinki ''Promyka nadziei'' telewizyjna Dwójka emituje codziennie od poniedziałku do piątku po godzinie 17:00, o tyle pozostałe dwa tytuły chwilowo zniknęły z ekranów telewizyjnej Jedynki. Ostatnie premierowe odcinki obu seriali wyemitowane zostały 22 lipca 2021 roku. Przerwa w emisji związana jest z transmisją Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Podobna sytuacja miała już miejsce podczas transmitowanych przez TVP rozgrywek EURO 2020. ''Elif'' oraz ''Przysięga'' powinny zagościć ponownie na antenie TVP1 najprawdopodobniej w poniedziałek, 9 sierpnia bieżącego roku.

Zobacz też: ''BrzydUla'' sezon 3 - czy twórcy planują kolejne odcinki?

Więcej o: